VASKİ'DEN SU KESİNTİSİ AÇIKLAMASI!

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürü Ülker Cem Kaplan'dan kentteki su kesintisi ile ilgili bir açıklama geldi.

Yaşanan arızadan ötürü şehirde belli yerlerde su kesintilerinin yaşanacağını kaydeden Genel Müdür Kaplan, su kesintisinin tüm kentte olmadığını kaydetti.

Su kesintisi ile ilgili bir açıklama yapan Kaplan, arızanın kenti besleyen bin 500’lük ana hatta meydana geldiğini açıklayarak onarım çalışmasının bu gece başlayacağını duyurdu.

Kaplan, “Van kent merkezi bin 500’lük ve 2 binlik iki ayrı hattan beslenmektedir. Arıza eski 1500 lük hatta meydana gelmiş. Kesinti bu hat üzerinden beslenen yerlerde olacaktır. 2 binlik hat tam kapasite çalışmaya devam edecek ve Şabaniye deposu üzerinden şehri besleyecektir. Buna rağmen su tüketiminin yüksek olduğu bir sezon olduğundan, merkez mahallelerde su seviyesi düşüşler yaşanabilir. Tüm şehirde su kesinti yoktur. Bu nedenle özellikle arıza devam ederken bahçe sulamalarından uzak durulmalıdır” dedi. ... Arızanın yaşandığı bölgeden suyu karayollarına ait menfezler vasıtasıyla yola zarar vermemek için göle ulaştırdıklarını belirten Kaplan şunları söyledi: “Ancak arızanın karayolunu deforme etmesinden korkuyoruz. Bu gece 02.00 den itibaren suyu kaynaktan keserek, ana hat üzerinde oluşan bu büyük arızayı ve Kovid-19 nedeniyle beklettiğimiz Edremit merkez, Çiçekli ve eski TOKİ çıkışındaki 3 küçük arızayı daha gidermeye çalışacağız. Arızayı gidermekte ekiplerimiz yeterli donanımdadır. Sıkıntımız hattaki suyun boşalmasının uzun sürmesidir. Bu nedenle arızanın daha fazla büyümeden giderilmesi gerekir. Hattı bu gece kapatarak tamiratına başlıyoruz. Ayrıca tekrar altını çizerek belirterek, lütfen bahçe sulaması yapmayalım yapan komşularınızı da uyaralım" şeklinde konuştu. 

Bakmadan Geçme