Haber Girişi: 29.01.2020 - 16:32, Güncelleme: 15.10.2020 - 08:26

MİTİNG ALANLARI BELİRLENDİ

 

MİTİNG ALANLARI BELİRLENDİ

Van Valiliği Van'da yapılacak olan açık hava toplantıları, yer ve güzergahları ile afiş ve pankart asılacak yerleri yeniden belirledi. Valilik İpekyolu, İkinisan, Kazım Karabekir (Maraş), Melen, Cumhuriyet, Sıhke, Milli Egemenlik ve İskele Caddeleri üzerine pankart ve afiş asılabileceğini duyurdu.
Hacı Yılmaz   Van'da toplantı, gösteri ve miting yapılabilecek olan alanlar ile bunlar için yapılacak yürüyüşlerin ve dağılımların güzergâhlarının yanı sıra pankart ve afiş asılabilecek yerler, Valilik tarafından tekrar incelenerek yeniden belirlendi.   Miting alanları ve güzergahlarıyla ilgili valilik açıklamada, 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunun 26'ncı maddesi ve bu Kanunun uygulanmasına dair Yönetmeliğin 3'ncü maddesi uyarınca propaganda amacına yönelik afiş ve pankartların Belediye'den resmi belgelerle kiralanan billboardlar aracılığıyla ilan edilmesi, tespit edilen miting alanları, yürüyüş güzergâhları ve toplanma yerlerinde (resmi daireler hariç), İpekyolu, İkinisan, Kazım Karabekir (Maraş), Melen, Cumhuriyet, Sıhke, Milli Egemenlik ve İskele Caddeleri üzerine asılması hususu;   Halkımıza saygı ile duyurulur denildi.    YENİDEN BELİRLENEN MİTİNG ALANLARI; 1 NUMARALI MİTİNG ALANI: ATATÜRK KÜLTÜR PARKI MİTİNG ALANI Yürüyüş Toplanma Yeri: Melen Caddesi- Eski Medikal Park Hastanesinden bulunduğu boş araziden Kale istikameti yönünde 100 metre ilerisi. Yürüyüş Güzergâhı: Melen Caddesi- Eski Medikal Park Hastanesi'nden Kale istikameti yönünde 100 metre ilerisi, Kültür 1. Sokak üzerinden miting alanına varış, yaklaşık mesafe (1 km). Miting Toplanma Alanı: Selimbey Mah. 80 Pafta, 139 Ada, 4 Parselde Van Büyükşehir Belediyesinde tapu kaydı bulunan 25840 metre kare alan. Dağılım Güzergâhı: Eski Kale yolu üzerinden Derviş Demircioğlu Cad. Gülhane Sokak istikametlerine, Terzioğlu Cad, Kültür 1 Sok. üzerinden Melen Cad. istikametlerine.   2 NUMARALI MİTİNG ALANI: MUSTAFA ALTAYLI PARKI MİTİNG ALANI Yürüyüş Toplanma Yeri: Sıhke Caddesi, Semaverli Kavşak yanı Yürüyüş Güzergâhı: Semaverli Kavşaktan başlayarak, Sıhke Caddesi üzerinden Mustafa Altaylı Parkı'na intikal yaklaşık mesafe (1 km) Miting Toplanma Alanı: Vali Mithat Bey Mahallesi, Sıhke Caddesi, Eski Cezaevi Sokak ile Altaylı Sokağın kesiştiği nokta. Dağılım Güzergâhı: Sıhke Caddesi üzerinden İki Nisan Sok, Ekinci İki Sok, Trafik Sok, Altaylı Sok, Meşeli Sok, Meşeli İki Sok, Hamzadayı Sok, Mühacir Sok, A.Gazi Sok, E.Cezaevi Sok, Ercişli Emrah Sok istikametlerine.   3 NUMARALI MİTİNG ALANI: KÜLTÜR KAVŞAĞI MİTİNG ALANI Yürüyüş Toplanma Yeri: Erek Dağı Caddesi ile Milli Egemenlik Caddesi kesişimi (Günpaş Market Önü) Yürüyüş Güzergâhı: Erek Dağı Caddesi, Milli Egemenlik Caddesi kesişiminde (Günpaş Market Önü) başlayarak Mili Egemenlik Caddesi üzerinden Kültür Kavşağı yaklaşık mesafe (800 metre) Miting Toplanma Alanı: Mareşal Fevzi Çakmak ve Milli Egemenlik Caddeleri kesişimi noktası Dağılım Güzergâhı: Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Çohaz Petrol ile Milli Egemenlik Caddesi Jandarma Komutanlığı ve İtfaiye Meydanı istikametlerine.
Van Valiliği Van'da yapılacak olan açık hava toplantıları, yer ve güzergahları ile afiş ve pankart asılacak yerleri yeniden belirledi. Valilik İpekyolu, İkinisan, Kazım Karabekir (Maraş), Melen, Cumhuriyet, Sıhke, Milli Egemenlik ve İskele Caddeleri üzerine pankart ve afiş asılabileceğini duyurdu.

Hacı Yılmaz

 

Van'da toplantı, gösteri ve miting yapılabilecek olan alanlar ile bunlar için yapılacak yürüyüşlerin ve dağılımların güzergâhlarının yanı sıra pankart ve afiş asılabilecek yerler, Valilik tarafından tekrar incelenerek yeniden belirlendi.

 

Miting alanları ve güzergahlarıyla ilgili valilik açıklamada, 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunun 26'ncı maddesi ve bu Kanunun uygulanmasına dair Yönetmeliğin 3'ncü maddesi uyarınca propaganda amacına yönelik afiş ve pankartların Belediye'den resmi belgelerle kiralanan billboardlar aracılığıyla ilan edilmesi, tespit edilen miting alanları, yürüyüş güzergâhları ve toplanma yerlerinde (resmi daireler hariç), İpekyolu, İkinisan, Kazım Karabekir (Maraş), Melen, Cumhuriyet, Sıhke, Milli Egemenlik ve İskele Caddeleri üzerine asılması hususu;   Halkımıza saygı ile duyurulur denildi.

 

 YENİDEN BELİRLENEN MİTİNG ALANLARI;

1 NUMARALI MİTİNG ALANI: ATATÜRK KÜLTÜR PARKI MİTİNG ALANI

Yürüyüş Toplanma Yeri: Melen Caddesi- Eski Medikal Park Hastanesinden bulunduğu boş araziden Kale istikameti yönünde 100 metre ilerisi.

Yürüyüş Güzergâhı: Melen Caddesi- Eski Medikal Park Hastanesi'nden Kale istikameti yönünde 100 metre ilerisi, Kültür 1. Sokak üzerinden miting alanına varış, yaklaşık mesafe (1 km).

Miting Toplanma Alanı: Selimbey Mah. 80 Pafta, 139 Ada, 4 Parselde Van Büyükşehir Belediyesinde tapu kaydı bulunan 25840 metre kare alan.

Dağılım Güzergâhı: Eski Kale yolu üzerinden Derviş Demircioğlu Cad. Gülhane Sokak istikametlerine, Terzioğlu Cad, Kültür 1 Sok. üzerinden Melen Cad. istikametlerine.

 

2 NUMARALI MİTİNG ALANI: MUSTAFA ALTAYLI PARKI MİTİNG ALANI

Yürüyüş Toplanma Yeri: Sıhke Caddesi, Semaverli Kavşak yanı

Yürüyüş Güzergâhı: Semaverli Kavşaktan başlayarak, Sıhke Caddesi üzerinden Mustafa Altaylı Parkı'na intikal yaklaşık mesafe (1 km)

Miting Toplanma Alanı: Vali Mithat Bey Mahallesi, Sıhke Caddesi, Eski Cezaevi Sokak ile Altaylı Sokağın kesiştiği nokta.

Dağılım Güzergâhı: Sıhke Caddesi üzerinden İki Nisan Sok, Ekinci İki Sok, Trafik Sok, Altaylı Sok, Meşeli Sok, Meşeli İki Sok, Hamzadayı Sok, Mühacir Sok, A.Gazi Sok, E.Cezaevi Sok, Ercişli Emrah Sok istikametlerine.

 

3 NUMARALI MİTİNG ALANI: KÜLTÜR KAVŞAĞI MİTİNG ALANI

Yürüyüş Toplanma Yeri: Erek Dağı Caddesi ile Milli Egemenlik Caddesi kesişimi (Günpaş Market Önü)

Yürüyüş Güzergâhı: Erek Dağı Caddesi, Milli Egemenlik Caddesi kesişiminde (Günpaş Market Önü) başlayarak Mili Egemenlik Caddesi üzerinden Kültür Kavşağı yaklaşık mesafe (800 metre)

Miting Toplanma Alanı: Mareşal Fevzi Çakmak ve Milli Egemenlik Caddeleri kesişimi noktası

Dağılım Güzergâhı: Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi Çohaz Petrol ile Milli Egemenlik Caddesi Jandarma Komutanlığı ve İtfaiye Meydanı istikametlerine.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve vansesigazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.