Bahri Yıldızbaş
Köşe Yazarı
Bahri Yıldızbaş
 

OLMAK:

Babamın köyünde doğsaydım: ACEM (İranlı), İlerideki bir köyde doğmuş olsaydım: KÜRT, Komşu köyde doğsaydım; BURİKİ (Kafkas), Babam Şıhkara (Gülsünler) köyünde görev yaptı ve orada doğdum: TÜRK-ÇERKEZ, Babam Şığeyne (Otluca) köyünde görev yaptı ve orada büyümeyip doğsaydım: Türk, Dedelerim Alaköy’lüydü, orada doğsaydım: Acem-Küresinli-Kürt, Akrabalarım Çatak’lıydı, orada doğsaydım: Kürt, Babamın amcası Saray’lıydı, orada doğsaydım: Azerbeycan Türkü, Babamın halası Köprülerköy’lüydü (Gem), orada doğsaydım: Küresinli, Halamın ve amcalarımın yaşadığı Eskişehir’de doğsaydım: Tatar, Kardeşlerimin ve yeğenlerimin evlendiği ve yaşadıkları; İzmir, Bursa, Alanya, Antalya Eskişehir, Çanakkale, İstanbul, Zonguldak, Konya, Ereğli, Elazığ, Kocaeli, Afyonkarahisar, Ankara, Amasya, Malatya, Hatay, Van, Bitlis, Muş, Mollakasım, Ağartı, Amik, Göllü, Zeyter, Özalp, Hoşap, Gevaş, Mersin, Adana’da doğmuş olsaydım?!?!?!?!?!?!?! Çarşıda doğsaydım: Yahudi, Bahçivan Mahallesi, Eski Ceza Evi Caddesinde büyüdüm, orada doğmuş olsaydım: - Baştaki evde: Türk, - Yandaki evde: Kürt, - Maraş Caddesi’nde: Laz - Dere Sokakta: Çerkes - Karşı Sokakta: Buruki, - İlerideki sokakta: Dom - Daha ileride: Çingene - Güneydeki evde: Arap - Soldaki evde: Karapazar, - Sağdaki evde: Dadaş - Bostanın başındaki evde: Terekeme, - Erek’te Hertoşi, - Mercimek’te: Gevdan, - Gumtepe’de: Alevi, - Karşı evde: Ermeni, - Bahçenin arkasındaki evde: Zaza, İlk görev yerim Manisa’da doğsaydım: Yörük-Göçmen- Rum, Samsun’da çalıştım, orada doğmuş oldaydım; Türk-Gürcü-Laz-Abaza-Kıpçak. Çeyrek yüz yıldır tüm ırkların ve milletlerin bulunduğu, başkent Ankara’dayım. Burada doğmuş olsaydım: Siyahi, Şii, Meksikalı veya Hindu doğacakmışım. İyi ki: Bu ülkenin evladıyım, “İNSANIM” ve öğretmenim. Böylesine lezzetli meyvelerin ülkesinin evladı olmaktan, gurur duyuyorum. İnsanların ırkları, inançları, dinleri, mezhepleri, cinsiyetleri ne olursa olsun, hepsinin yaradanı aynı. Huzurumuz, yarınlarımız, mutluluğumuz, özgürlüğümüz, haysiyetimiz, barışımız ve ekonomik bağımsızlığımız İçin, kişilerle değil; siyonistler, emperyalistler, zalimler, haksızlar, ahlaksızlar ve adaletsizler ile mücadele etmeliyiz. İşte o zaman, adam gibi İNSAN oluruz. Kardeşçe yaşayacağımız, zorlukların üstesinden ve zorbaların hakkından gelebileceğimiz, sağlıklı hafta sonları ve güzel günler diliyorum.
Ekleme Tarihi: 17 Ekim 2021 - Pazar

OLMAK:

Babamın köyünde doğsaydım: ACEM (İranlı),

İlerideki bir köyde doğmuş olsaydım: KÜRT,

Komşu köyde doğsaydım; BURİKİ (Kafkas),

Babam Şıhkara (Gülsünler) köyünde görev yaptı ve orada doğdum: TÜRK-ÇERKEZ,

Babam Şığeyne (Otluca) köyünde görev yaptı ve orada büyümeyip doğsaydım: Türk,

Dedelerim Alaköy’lüydü, orada doğsaydım: Acem-Küresinli-Kürt,

Akrabalarım Çatak’lıydı, orada doğsaydım: Kürt,

Babamın amcası Saray’lıydı, orada doğsaydım: Azerbeycan Türkü,

Babamın halası Köprülerköy’lüydü (Gem), orada doğsaydım: Küresinli,

Halamın ve amcalarımın yaşadığı Eskişehir’de doğsaydım: Tatar,

Kardeşlerimin ve yeğenlerimin evlendiği ve yaşadıkları; İzmir, Bursa, Alanya, Antalya Eskişehir, Çanakkale, İstanbul, Zonguldak, Konya, Ereğli, Elazığ, Kocaeli, Afyonkarahisar, Ankara, Amasya, Malatya, Hatay, Van, Bitlis, Muş, Mollakasım, Ağartı, Amik, Göllü, Zeyter, Özalp, Hoşap, Gevaş, Mersin, Adana’da doğmuş olsaydım?!?!?!?!?!?!?!

Çarşıda doğsaydım: Yahudi,

Bahçivan Mahallesi, Eski Ceza Evi Caddesinde büyüdüm, orada doğmuş olsaydım:

- Baştaki evde: Türk,

- Yandaki evde: Kürt,

- Maraş Caddesi’nde: Laz

- Dere Sokakta: Çerkes

- Karşı Sokakta: Buruki,

- İlerideki sokakta: Dom

- Daha ileride: Çingene

- Güneydeki evde: Arap

- Soldaki evde: Karapazar,

- Sağdaki evde: Dadaş

- Bostanın başındaki evde: Terekeme,

- Erek’te Hertoşi,

- Mercimek’te: Gevdan,

- Gumtepe’de: Alevi,

- Karşı evde: Ermeni,

- Bahçenin arkasındaki evde: Zaza,

İlk görev yerim Manisa’da doğsaydım: Yörük-Göçmen- Rum,

Samsun’da çalıştım, orada doğmuş oldaydım; Türk-Gürcü-Laz-Abaza-Kıpçak.

Çeyrek yüz yıldır tüm ırkların ve milletlerin bulunduğu, başkent Ankara’dayım. Burada doğmuş olsaydım: Siyahi, Şii, Meksikalı veya Hindu doğacakmışım.

İyi ki: Bu ülkenin evladıyım, “İNSANIM” ve öğretmenim. Böylesine lezzetli meyvelerin ülkesinin evladı olmaktan, gurur duyuyorum.

İnsanların ırkları, inançları, dinleri, mezhepleri, cinsiyetleri ne olursa olsun, hepsinin yaradanı aynı.

Huzurumuz, yarınlarımız, mutluluğumuz, özgürlüğümüz, haysiyetimiz, barışımız ve ekonomik bağımsızlığımız İçin, kişilerle değil; siyonistler, emperyalistler, zalimler, haksızlar, ahlaksızlar ve adaletsizler ile mücadele etmeliyiz.

İşte o zaman, adam gibi İNSAN oluruz.

Kardeşçe yaşayacağımız, zorlukların üstesinden ve zorbaların hakkından gelebileceğimiz, sağlıklı hafta sonları ve güzel günler diliyorum.

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve vansesigazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.