Vanspor yeni yönetimini seçiyor

2023-2024 futbol sezonunda play-off yarı final maçında 1461 Trabzonspor'a yenilerek 1.lig umutlarını önümüzdeki sezona bırakan Vanspor, 14 Haziran Cuma günü kongreye gidiyor.

TFF 2. Lig'de mücadele eden Vanspor, 14 Haziran Cuma günü saat 18:00'da Van Elite World Hotel Toplantı Salonunda olağanüstü genel kurul toplantısı gerçekleştirecek. Kulüp yönetiminden yapılan açıklamaya göre, toplantıda ekseriyet temin edilemez, çoğunluk sağlanamazsa bir hafta sonra aynı yer ve aynı saatte 21 Haziran Cuma günü ikinci toplantı yapılacak.

Vanspor'un olağanüstü genel kurul toplantısının ana gündem maddelerinden biri, kulüp yönetiminin belirlenmesi olacak. Mevcut yönetimin görevine devam edip etmeyeceği veya yeni yönetimin seçileceği kongrede netlik kazanacak.

Vanspor taraftarları, gelecek sezon 1. Lig'de mücadele etme hedefiyle bu olağanüstü genel kurul toplantısını çok önemsiyor. Kulübün içinde bulunduğu durumu masaya yatıracak olan taraftarlar, yeni yönetimden beklentilerini dile getirecekler.

Vanspor'un 2023-2024 yılı play-off performansı, taraftarlar arasında hayal kırıklığı yaratmış durumda. Geçtiğimiz yıl play-off karşılaşmalarında 1461 Trabzonspor’a elenmesi bu yılda Play-off yarı finalinde 1461 Trabzonspor'a elenmesi, camiada büyük üzüntüye neden oldu. Taraftarlar, yeni sezon öncesi kulüp yönetiminde ve kadroda köklü değişikliklerin olmasını istiyor.

Olağanüstü genel kurul toplantısında ayrıca, kulübün mali durumu, gelecek sezon bütçesi, altyapı çalışmaları ve transfer konuları ele alınacak. Vanspor yönetiminin, kulübün geleceğine yönelik somut adımlar atması bekleniyor.

Vanspor'un kongre süreci, 1. Lig hedefine ulaşmak isteyen taraftarlar için kritik bir dönüm noktası olacak. Yeni yönetimin, kulübün geleceğine yön verecek kararlar alması bekleniyor. Vanspor camiası, 14 Haziran veya 21 Haziran tarihinde olağanüstü genel kurul toplantısının ardından umutlarını yeşertecek yeni bir yapılanmanın başlamasını ümit ediyor.

Vanspor Kulüp Başkanı Feyat Kıyak’ın aday çıkmaması halinde, başkanlığa aday olacağı öğrenildi. Kamuoyunda ise iş insanları Erol Temel ve Levent Cankurtaran’ın isimlerinin kulüp başkanlığı için konuşulduğu bilgisine ulaşıldı.

Gelişmeler ışığında, Vanspor Kulübü'nün önümüzdeki dönemdeki yönetim yapısının şekilleneceğine işaret ediyor. Kıyak'ın aday olmaması halinde, Temel ve Cankurtaran gibi isimlerin kulüp başkanlığına talip olması bekleniyor. Kongrenin ardından kulüp yönetiminin nasıl oluşacağı merak konusu oldu.

Bakmadan Geçme