Vanspor'un grubundaki takımlara ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Vanspor'un grubunda mücadele eden Nazilli Belediyespor ve Kırşehirspor'a ceza verdi.

TFF 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Nazilli Belediyespor ve Kırşehirspor ligin 21. haftasında yaşanan olaylardan dolayı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından cezalandırıldı. PFDK yaptığı açıklamada “Nazilli Belediyespor Kulübü sporcusu Ahmet Gökbayrak’ın, 21.01.2024 tarihinde oynanan Beyoğlu Yeni Çarşıspor Faaliyetleri A.Ş.–Nazilli Belediyespor müsabakasında, rakip takım sporcusuna yönelik şiddet hareketi nedeniyle FDT’nin 43. ve 35/4. maddeleri uyarınca ve FDT’nin 12. maddesinin uygulanması suretiyle 1 resmi müsabakadan men ve 3.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Kırşehirspor Kulübü antrenörü Nihat Tinel’in, 21.01.2024 tarihinde oynanan Kırşehirspor-Hes İlaç Afyonspor müsabakasında, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 9.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir” ifadelerine yer verdi. 

Ligin 21. haftasında oynanan karşılaşmalarda Nazilli Belediyespor deplasmanda Beyoğlu Yeni Çarşıspor’a 2-0 mağlup olurken, Kırşehirspor sahasında Afyonspor’la 1-1 berabere kaldı.

KAYNAK: VANSESİ HABER EVREN DOĞRUER


 

Vansesi Özel Haber

Bakmadan Geçme