Vanlı çiftçinin yüzü gülüyor

Vanlı çiftçiler bu seneki hububat alımlarından memnun kaldı. Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)nun, 30 bin ton hububat alımı gerçekleştirmesi, Vanlı çiftçinin yüzünü güldürdü.

Vanlı çiftçinin yüzü gülüyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Van Ticaret Borsası (VANTB) Yönetim Kurulu Başkanı Nayif Süer, haziran ayında gerçekleşen hububat hasat döneminin çiftçilerin yüzünü güldürdüğünü ifade ederek, “Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), Van’da 16 bin 423 ton arpa, 13 bin 444 ton buğday olmak üzere toplam 29 bin 867 ton hububat alımı yaptı” söyledi.

“BEREKETLİ BİR DÖNEM OLMUŞTUR”

Nayif Süer, alımlarla ilgili bir açıklama yaptı. Çiftçilerin VANTB’ye başvurarak ‘Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB)’ kaydı yaptırdığını aktaran Süer, “Çiftçilerimizi borsada ağırlamak bizler için onur kaynağı olmuştur. TMO, hububatları alarak çiftçilerimizin yüzünü güldürmüştür. Hazirandan bu yana hasat dönemine başlayan çiftçilerimiz için bereketli bir dönem olmuştur. TMO Van Şubesi Müdürlüğü’nden alınan verilere göre, Haziran-Ekim 2023 dönemleri arasında 16 bin 423 ton arpa ve 13 bin 444 ton buğday olmak üzere toplam 29 bin 867 ton hububat satışı yapıldı. Çiftçilerimiz için güzel ve bereketli bir hasat dönemi oldu. Bereketli topraklarımızdan alınan verimli ürünler bizleri sevindiriyor. Çiftçilerimizin alın terinin karşılığını alması mutluluk vericidir” söyledi.

 

“DİJİTAL VE ENDÜSTRİYEL TARIM VE HAYVANCILIĞIN ÖNÜ AÇILMALIDIR”

Çiftçilerin ilin kalkınmasında önemli rol aldığının altını çizen Süer, “Şehrimizin ve bölgemizin kalkınmasında önemli rol olan çiftçilerimizi yürekten kutluyorum. Hiç şüphesiz ki yaşamın temel kaynağı olan tarım ve hayvancılık, dünyamız açısından önemi daha da artırıyor. Şehrimizin, bölgemizin ve ülkemizin iktisadi kalkınmasında tarım ve hayvancılığın büyük rolü bulunmaktadır. Dijital ve endüstriyel tarım ve hayvancılığın önü açılmalıdır” şeklinde konuştu.

Hububat alımları sürecinde çiftçilerden desteklerini esirgemediklerini belirten Süer, “Çiftçilerimizin büyük emek vererek ürettiği hububatların alım sürecinde, çiftçilerimize ilgi gösteren TMO Van Şubesi Müdürü Metin Er’e, lisanslı depoculuk hizmeti veren Şevginler Holding Onursal Başkanı Celal Şevgin ve Şevginler Holding Yönetim Kurulu Başkanı Metin Şevgin’e teşekkür ediyorum” dedi.

Bakmadan Geçme