Van'da Filistin için eller semaya açıldı

Van'ın Erciş ilçesinde Kara Yusuf Paşa Camisi'nde sabah namaz kılmaya gelen vatandaşlar namazdan sonra Filistin için dua etti.

Van'da Filistin için eller semaya açıldı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Erciş’te sabah namazında bazı sivil toplum örgütlerinin ve cemaatin katılımıyla Fetih Süresi okunup salavatlar getirildi. Erciş Müftüsü Abdullah Bora'nın kıldırdığı namaz sonrası eller semaya açılarak hem Filistinliler için hem de Mehmetçik için dua edildi. Cemaatin teklifiyle camii çıkışında Filistinliler için yardım toplandı.

Namaz sonrası İHA muhabirine açıklamalarda bulunan Erciş Müftüsü Abdullah Bora, iki haftayı aşkın bir süredir özellikle Gazze’de Müslümanlara karşı tarihte eşi benzeri görülmemiş bir vahşet sergilendiğini belirterek, "Bu elbette hepimizi derinden üzmektedir. Bugün özellikle sivil toplum kuruluşlarımızın katılımıyla ve cemaatimizin de desteğiyle sabah namazı buluşması gerçekleştirdik. Merkez Kara Yusuf Paşa Camimizde bir araya geldik, namazımızı eda ettik. Rabbim kabul eylesin inşallah. Efendimizin bir sünnetini de ihya etmiş olduk. Müslümanların duaya ihtiyacı olduğu zamanlarda bütün farz namazlarının son rekâtının rükûsundan sonra kunut duası okunabiliyor. Biz de Peygamber Efendimizin bu sünnetini bugün ihya ettik. Filistinli kardeşlerimiz için ve bütün ümmeti Muhammed için dua ettik. Rabbim en kısa zamanda özellikle Gazze’deki kardeşlerimizi bu zulümden kurtarsın diye niyaz ediyoruz. Cenab-ı Hak, İslam âlemine dirlik, birlik, huzur bahşeylesin diyorum” ifadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme