Van'da hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü, Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olması beklenen kuvvetli yağışlar ve buna bağlı oluşabilecek riskler konusunda vatandaşları uyardı.

Yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde hava koşullarının önemli ölçüde kötüleşmesi bekleniyor. Meteoroloji yetkilileri, "Bölge genelinde havanın çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu olması beklenmektedir" ifadelerini kullandı.

Meteoroloji açıklamasında, “Bölge genelinde havanın çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu olması beklenmektedir. Hava sıcaklıklarının mevsim normalleri altında seyretmesi tahmin edilmektedir. Rüzgârın güneyli ve batılı yönlerden orta, zaman zaman sert rüzgar şeklinde esmesi beklenmektedir Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı; Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 3 ila 5, yer yer 6 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75 m; Görüş: İyi. İl merkezleri için günün en yüksek sıcaklıklarının Muş 21, Bitlis 16, Hakkari 18 ve Van’da 17 derece olacağı tahmin edilmektedir. Van ve Hakkari illerimizin yüksek kesimlerinde bulunan kar örtüsünün üzerine gerçekleşen yağışlar ile Perşembe ve Cuma günleri beklenen yeni yağışlar sebebi ile önümüzdeki 1 günlük periyotta bölgede kar erimesine bağlı meydana gelebilecek olumsuzluklar ve heyelan tehlikesine karşı vatandaşlarımızın ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir” ifadelerine yer verdi. 
 

Vansesi Özel Haber

Bakmadan Geçme