Van'da hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji 14. Van Bölge Müdürlüğü hava durumuyla ilgili açıklama yaptı.

Meteoroloji açıklamasında “Bölge genelinde havanın çok bulutlu, zaman zaman hafif olmak üzere aralıklı kar yağışlı  olması beklenmektedir. Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer pus ve sis hadiselerinin görüleceği tahmin edilmektedir. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında seyretmesi beklenmektedir. Rüzgarın batılı yönlerden hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği tahmin edilmektedir. Van Gölü’nde Doğu ve kuzeydoğudan, akşam saatlerinden itibaren batı ve güneybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde esmesi beklenmektedir. İl merkezleri için günün en yüksek sıcaklıklarının; Van 4, Hakkâri’de 0, Bitlis -3 ve Muş’ta  -2 derece olacağı tahmin edilmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile yer yer sis hadisesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, görüş mesafesinde daralma vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Bölgemizde yüksek kar örtüsü bulunan dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunduğundan yetkililer ile vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir” ifadelerine yer verildi.
 

Vansesi Özel Haber

Bakmadan Geçme