PFDK'dan Vanspor'a ceza

TFF 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Vanspor, Zonguldak Kömürspor, Karacabey Belediyespor, Kırklarelispor, Afyonspor, Diyarbekirspor ve Esenler Erokspor, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından cezalandırıldı. PFDK, Kırmızı Siyahlı temsilcimize 36 bin lira ceza verirken, Kulüp Başkanı Feyat Kıyak'a 120 gün hak mahrumiyeti ve 45 bin lira para cezası verdi.

Vansesi Gazetesi'nden Burhan Ergin'in haberine göre Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Vanspor'un da aralarında bulunduğu 10 takımı ligin 27. haftasında oynanan müsabakalarda yaşanan olaylardan dolayı cezalandırdı. PFDK tarafından disipline sevk edilen Bucaspor, Ankara Demirspor ve 1461 Trabzonspor’a ceza verilmedi.

7 TAKIM CEZALANDIRILDI

PFDK’dan yapılan açıklamada, “ACNTURK Sigorta Vanspor FK’nın, 25.02.2024 tarihinde oynanan Esenler Erokspor-Acnturk Sigorta Vanspor müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 8.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada ACNTURK Sigorta Vanspor FK’nın, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 28.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada ACNTURK Sigorta Vanspor FK Başkanı Feyat Kıyak’ın, rakip takım mensubuna yönelik tükürme eylemi nedeniyle 45 GÜN hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada ACNTURK Sigorta Vanspor FK Başkanı Feyat Kıyak’ın, rakip takım mensubuna yönelik saldırısı nedeniyle 75 gün hak mahrumiyeti ve 45.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Esenler Erokspor Kulübünün, 25.02.2024 tarihinde oynanan Esenler Erokspor-Acnturk Sigorta Vanspor FK müsabakasında, stadyuma usulsüz seyirci alınmasından dolayı 31.200.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Zonguldak Kömürspor A.Ş. sporcusu Hakan Çevik’in, 25.02.2024 tarihinde oynanan Zonguldak Kömürspor A.Ş.–Karacabey Belediyespor A.Ş. müsabakasında, rakip takım mensuplarına yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakadan men ve 9.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Karacabey Belediyespor A.Ş. antrenörü Ömer Bulut’un, 25.02.2024 tarihinde oynanan Zonguldak Kömürspor A.Ş.–Karacabey Belediyespor A.Ş. müsabakasında, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 9.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Hes İlaç Afyonspor Kulübü görevlisi Ertan Öksüz’ün, 25.02.2024 tarihinde oynanan HES İLAÇ Afyonspor Kulübü–Diyarbekirspor A.Ş. müsabakasında, rakip takım mensuplarına yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 15 gün hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılmasına, Diyarbekirspor A.Ş. teknik sorumlusu Hakan Yılmaz’ın, 25.02.2024 tarihinde oynanan Hes İlaç Afyonspor Kulübü–Diyarbekirspor A.Ş. müsabakasında, güvenlik görevlilerine yönelik hakareti nedeniyle 2 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 9.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Kırklarelispor Futbol A.Ş. antrenörü Hüseyin Akoğlu’nun, 25.02.2024 tarihinde oynanan Kırklarelispor Futbol A.Ş.-Ankaraspor müsabakasında, rakip takım sporcusuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 9.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi. 

Bakmadan Geçme