Küresünnilerden AK Parti'ye tam destek

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdulahat Arvas, Tuşba ilçesinde yaptığı mahalle ziyaretlerinde 'Tuşba'nın hak ettiği yerde olması için gerçek bir merkez ilçe olması için 31 Mart'tan sonra hem biz hem de Tuşba Belediye başkanımız gerekeni yapacaktır' dedi.

AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdulahat Arvas, Tuşba ilçesi hudutları dahilinde bulunan Yumrutepe, Kasımoğlu, Gülsünler ve Alaköy mahallelerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Başkan adayı Arvas’a AK Parti İl Başkanı Emre Güray, Başkan Yardımcısı Abdullah Çalım, İlçe Başkanı Erdal Baran, SKM Başkanı Abdulsamet Göl, Tuşba Belediye Başkan adayı Süleyman Oflas, MHP’li yöneticiler, belediye meclis üyesi adayları ve çok sayıda partili katıldı. Özellikle Alaköy Mahalle ziyareti büyük bir coşku içinde geçti. Küresünni aşiretine mensup vatandaşlar Cumhur İttifakını (AK Parti - MHP) her zamanki gibi desteklediklerini ifade ettiler.

Büyükşehir Belediye Başkan adayı Abdulahat Arvas, alt yapıdan üstyapıya, sosyal donatı alanlarından doğalgaza kadar ilçedeki talepleri bildiklerini belirterek, "İlçe merkezimizin eksiklerini tamamlayacağız. Merkez, kırsal ayrımı yapmadan çalışmalarımızı yürüteceğiz. Büyükşehir Belediyesini de Tuşba belediyesini de AK Parti kazanacak. Bundan emin olabilirsiniz. Çalışmalarımız büyük bir şevkle, heyecanla devam ediyor. Tuşba ilçesi geçmişten bu yana partimize gönül vermiş, bizle birlikte hareket etmiş. Bu anlamda kendilerine teşekkür ediyoruz. Tuşba’nın hak ettiği yerde olması için gerçek bir merkez ilçe olması için 31 Mart’tan sonra hem biz hem de Tuşba Belediye başkanımız gerekeni yapacaktır" ifadelerini kullandı.

“ZATEN GEÇMİŞTE TUŞBA BUNU BAŞARDI, YİNE BAŞARABİLİR”

AK Parti İl Başkanı Emre Güray da seçimlere bir aydan daha bir kısa süre kaldığını hatırlatarak, “Rehavete kapılmamalıyız. Van’ın genelinde ve Tuşba ilçemizde durumumuz çok iyi. Bu güzel ilçemizi inşallah hizmet belediyeciliğiyle yani AK belediyecilikle inşallah buluşturacağız. Zaten geçmişte Tuşba bunu başardı, yine başarabilir. Cumhur İttifakı bileşenlerinden olan MHP’nin de desteği bizimle. Onlara da ayrıca teşekkür ediyoruz. Sahada motivasyonumuz tam. Gün geçtikçe daha da umutlanıyoruz” şeklinde konuştu.

Bakmadan Geçme