Gazze'ye 14 tır daha girdi, ama en ihtiyaç duyulana izin verilmedi

Günlerdir İsrail tarafından bombalanan Filistin'e, bu sabah 14 tır daha içeri alındı. Gazze'li yetkililerden yapılan açıklama da fırın gibi dükkanların çalışabilmesi için yakıta ihtiyacı olduğunu ama yakıt girilmesine izin verilmediği söyleniyor.

Gazze'ye 14 tır daha girdi, ama en ihtiyaç duyulana izin verilmedi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

.İsrail-Hamas çatışmaları 16'ıncı gününde devam ederken, bir insani yardım konvoyu daha Refah Sınır Kapısı'ndan Gazze Şeridi'ne geçti. BM yetkilisi yaptığı açıklamada, gıda ve ilaç gibi insani yardım taşıyan 14 tırın Gazze Şeridi'ne girdiğini ve yardımların Filistin Kızılayı ve Birleşmiş Milletler (BM) Filistinli Mültecilere Yardım Ajansı (UNRWA) tarafından teslim alındığını açıkladı. Ancak tırlarda yine yakıt taşınmasına izin verilmedi.


DÜKKANLARIN AÇILABİLMESİ İÇİN YAKITA İHTİYACI VAR
Gazze'deki yetkililer ise sağlık sisteminin işlemesi ve fırın gibi dükkanların çalışabilmesi için yakıta ihtiyaçları olduğunu söylüyor. Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail'in Gazze Şeridi'ne uyguladığı abluka nedeniyle yakıt sıkıntısının devam ettiğini ve kuvözde bulunan 100'den fazla bebeğin ölüm tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu bildirdi.

Dünyanın dört bir yanından Gazze Şeridi'ne gönderilen yardımları taşıyan 20 tırlık ilk konvoy Cumartesi günü, 17 tırlık ikinci konvoy ise dün erken saatlerde Gazze Şeridi'ne geçmişti. Son konvoy ile insani yardım taşıyan 3 konvoy Gazze'ye ulaşmış oldu. Gazze Şeridi'ndeki Filistinlilerin ihtiyaçlarının karşılanması için günde 100 kamyonun sınırdan geçmesi gerektiği belirtildi.

İhlas Haber Ajansı

Bakmadan Geçme