Dev çukurda mahsur kalan sansar kurtarıldı

Tuşba ilçesinde dev çukurda mahsur kalan sansar, ekiplerin yoğun çabaları sonucu düştüğü yerden çıkarıldı. Sansar yapılan tedavisinin ardından yeniden yaşam alanına bırakıldı.

Edinilen bilgilere göre olay Tuşba ilçesine bağlı İskele Mahallesi'nde meydana geldi. Mahallede bir evin bahçesinde bulunan çukura giren sansar içinde mahsur kalması üzerine ekiplere haber verildi. Haber verilmesi üzerine bölgeye giden Doğa Koruma ve Milli Parklar Van 14. Bölge Müdürlüğü'nün ekipleri ve Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Tuşba Grup Amirliği personellerinin titiz çalışması sonucu Sansar çukurdan çıkarıldı.

Çıkarılan Sansar tedavi sonrası yeniden yaşam alanına bırakıldı.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Van 14. Bölge Müdürlüğü'nün yaptığı açılamada, “Tuşba İlçesi İskele Mahallesi'nde büyük bir çukura düşen ve çıkamayan sansar, Merkez Şefliğimiz personelleri ve  Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Tuşba Grup Amirliği personellerinin çalışma sonucu düştüğü çukurdan çıkarıldı. Rehabilitasyon sürecinin ardından sansar tekrar yaşam alanına bırakıldı” denildi.

Bakmadan Geçme