Başkan Say Elmalık sakinleriyle buluştu

Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, geçen 5 yıl içerisinde yaptığı hizmetlerle verdikleri vaatleri yerine getirdiklerini belirterek, ikinci dönemde de bu yatırımların kat be kat artarak devam edeceğini söyledi. 

Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Elmalık Mahallesi sakinleri ile bir araya geldi. Her gün bir mahalle ziyareti gerçekleştiren Başkan Say, vatandaşların ilgi ile takip ettiği projeler hakkında açıklamalarda bulunuyor. Elmalık Mahallesi sakinlerine hitaben konuşan Başkan Say, Elmalık’ın Van’ın en gözde mahallelerinden biri haline geldiğini ifade ederek, yatırımlarıyla projeleriyle en çok konuşulan mahalle olduğunu kaydetti. 

Başkan Say, “Hemen burasını Vana bağlayacak projelerimizden biri yeni bulvarladır. Bu bulvarların ikisi biri 30 metre diğeri ise 20 metre olmak üzere ikisi de Elmalıktan geçiyor. Bizim hedefimiz artık İpekyolu’ndan değil, açılacak yeni bulvarlarla ve yeni açtığımız yollarla, Elmalık ve Van arası artık yeni Van olacak. Şehrin taşınacağı sadece konutların olduğu yer değil, o bulvarların altında caddelerin mağazalarında olacağı alanlar olacak. Öte yandan hemen TOKİ bölgelerine hem de Elmalık bölgesine hitap edecek, büyük bir AVM çalışması var. Onunda projesi bitti ruhsat aşamasına geldi. Eski garajımızın olduğu yerde inşallah o da yakında hizmete girecek” dedi. 

Bölgenin en büyük diş hastanesi Edremit’e yapılıyor

Gerek TOKİ’lere gerek Elmalığa gerekse de yakın bölgelere hitap edecek olan hastane inşaatının bulunduğunu vurgulayan Başkan Say, “İnşaatın yüzde 90’nı bitti. İnşallah Mayıs iyi gibi kurdelesini keseceğiz. Yine Nur Tatar Spor Salonu ile birlikte aradaki bir çok tesis de faaliyete geçecek. İnşallah hep beraber bunları hayata geçirerek, önemli işlere imza atacağız. Özellikle gerek bölge hastanesi, araştırma hastanesi ve merkezdeki diğer hastanelerin uzak olması nedeni ile Vali Konağının sol üstünde diş hastanemizin ihalesi yapıldı. Bölgenin en büyük diş hastanesi ihalesi yapıldı. İnşallah yakın zamanda inşaatına başlanıp kısa süre sonrada faaliyete geçer” ifadelerini kullandı. 

“10.000 kardeşimizin iş bulmalarına vesile olacağız”

Elmalık dışında çok ciddi işlere imza attıklarını belirten Başkan Say, seçim sonrası beklemeden TOKİ mahallerini merkeze bağlayan ücretsiz ring sistemini başlattıklarını ifade ederek, DSİ bölge müdürlüğü yeşil alan ilan ederek, Van’a kazandırmış olduklarını sözlerine ekleyen Başkan Say, “Her mahallede olduğu gibi bu mahallemizde de işsiz kardeşlerimiz var. Belediyemiz 300-400 personel kapasiteli bir kurum. Belediyeye bir o kadar adam daha alırsanız belediyeyi batırırsınız. Ama Edremit’te iş bekleyen 10 binin üzerinde kardeşimiz var. Biri TOKİ bölgeleri Elmalığa ve bu bölgeye hitap edecek, biri kiracılar TOKİ ve yeni TOKİ’ye hitap edecek 3 projemiz netleşti. İki tanesi tekstil fabrikası diğeri çağrı merkezi olmak üzere. Yine çok yakınımızda bölge hastanesinin hemen yanında 800 yataklı yeni bir hastane yapılıyor. Kadembas ile Karayolları ve Edremit arasında yürüyen ismi belli olmuş projesi belli olmuş, yedi tane proje yürüyor. Hemen arkada Süphan, Kurubaş mahalleleri arasındaki yollar açıldığında 250 işyerinden oluşan bir saniye sitesi kurulacak. Tüm bu yatırımların her birinde ortalama 2000 kardeşimizin alacağı bir iş alanı ön görüyoruz. Bunların hepsinin toplamında 10.000 kardeşimize iş bulmalarına vesile olacağız. Bunun bir örneğini daha önce yaşadık. Bu hedefi tutturmak zor, değil çünkü bunlar çok ciddi yatırımlar, Sadece bir hastanede öngörümüz 1500 kardeşimizin çalışacak olmasıdır” dedi. 

Konuşmalarını hayata geçireceği diğer projeleri saymakla sürdüren Başkan İsmail Say, YKS ücretlerinin ödenmesi, emeklilere ödenecek ikramiyeler ve çocuğu olan ailelere destek, kentsel dönüşüm projesi, yeni evlenenlere destek, yeni okula başlayana kırtasiye desteği gibi bir çok projenin önemine değindi. Önümüzdeki 5 yılda daha iyi hizmetler yapmanın temennisinde bulunan Başkan Say, daha sonra vatandaşların sorularını cevaplandırması ile toplantı sona erdi.

Bakmadan Geçme