Aybey: Kaynakları halkımız için kullanacağız

Basınla bir araya gelerek açıklamalarda bulunan Memleket Partisi Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Ertuğrul Aybey, 'Van'ımızın ciddi sorunları bulunmaktadır. Allah'ın izniyle yerel seçimleri kazanmamız halinde sorunları çözmek için çalışacağız. Kaynakları halkımızın refahı için kullanacağız. Milletimizin parasını çarçur etmeyeceğiz. Tüm çalışmalarımızda şeffaf olacağız. Hesap verebilir bir yönetim anlayışıyla hareket edeceğiz. Bizim dönemimizde Van hak ettiğini fazlasıyla alacak. Bundan kimsenin şüphesi ve kuşkusu olmasın' dedi.

Yerel seçim çalışmalarına devam eden Memleket Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Ertuğrul Aybey beraberindeki İl Başkanı Ümit Yılmaz ve İl Başkan Yardımcısı Mehmet Polat ile birlikte parti binasında basın toplantısı düzenledi.

“ÇALIŞMALARIMIZA HATUNİYE MAHALLESİ’NDEN BAŞLADIK”

Toplantıda konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Ertuğrul Aybey, “Memleket Partisi olarak Büyükşehir Belediyesi ve İpekyolu’nda aday çıkardık. Bu süreçte Van’ın sorunlarını gündeme getireceğiz. Seçim startını Hatuniye Mahallesinden vererek, çalışmalarımıza başladık. Hatuniye Mahallesi’nde yapılmayan kavşak sorunu var. Vatandaşlarımız ciddi anlamda mağduriyet yaşamaktadır. Zaman zaman trafik kazaları yaşanmaktadır. Vatandaşlar belediyeyle görüştüklerini fakat yetkililerin ilgilenmediklerini ifade ettiler. Kimsenin halkımızın mağduriyetini görmemezlikten gelme lüksü yoktur. Yetkililer vatandaşların mağduriyetini giderip trafik kazalarının önüne geçmek için bir an evvel kavşak ve sinyalizasyon ışıkları yapmalı” diye konuştu. 

“SORUNLARI ÇÖZMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK”

Van’ın sorunlarını çözmek için yola çıktıklarını belirten Aybey, “Doğu Anadolu Bölgemizin göz bebeği Van’ımızın ciddi sorunları bulunmaktadır. Trafik, çevre yolu, Van Gölü kirliliği, arıtma tesisi, kira fiyatları, sınır ticareti stadyum, otogar, ulaşım gibi birçok sorunlarla boğuşmaktadır. Bu sorunları çözmek için yola çıktık. Özellikle Van’da ulaşım artık çileye döndü. Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüsler, halk otobüsleri, minibüsler belli saatlerde hareket ediyor. Araçlar tıka basa dolduruluyor. Vatandaşlarımız tehlikeli bir şekilde yolculuk yapmak zorunda kalıyorlar. Bu da vatandaşları ciddi anlamda sıkıntıya düşürüyor. Allah’ın izniyle göreve geldiğimiz takdirde belediye otobüsleri 15 dakikada bir hareket edecek. Büyükşehir Belediyesi’ne ait otobüsler başta olmak üzere özel halk otobüslerinde ve minibüslerde yığılma olmayacak. Biz bu sorunu kökten çözmek için gereken tüm önlemleri alıp denetimleri yapacağız” ifadelerini kullandı. 

“VAN’DA GÜZEL ÇALIŞMALAR HAYATA GEÇİRECEĞİZ”

Yerel seçimleri kazanmaları halinde güzel çalışmalara imza atacaklarını kaydeden Aybey, “Bildiğiniz üzere ülkemiz çok ciddi bir ekonomik krizden geçiyor. İnsanlar geçinemiyor. Her geçen gün fiyat artışları devam ediyor. Biz halkımıza bu konuda elimizden gelen her türlü desteği sunacağız. İnsanların ucuz ekmeğe ulaşmaları konusunda halk ekmek fabrikası açacağız. Belediyeye ait halk ekmek satış noktalarımız olacak. Ekmeği maliyetine halkımıza satacağız. Halkımızın ekonomik olarak nefes alabilmesi için her türlü fedakarlığı yapacağız. Belediyeye ait lokantalar, kafeler, eğlence merkezleri, dinlenme alanları hizmete açacağız. Fiyatlarımız uygun olacak. Halkımızın güzel ve kaliteli vakit geçirmesi için çaba sarf edeceğiz. Kaynakları halkımız için kullanacağız. Milletimizin parasını çarçur etmeyeceğiz. Tüm çalışmalarımızda şeffaf olacağız. Hesap verebilir bir yönetim anlayışıyla hareket edeceğiz. Bizim dönemimizde Van hak ettiğini fazlasıyla alacak. Bundan kimsenin şüphesi ve kuşkusu olmasın. İlimizde ciddi boyutlara ulaşan işsizliği azaltmak için gereken tüm çalışmaları yapacağız. Yurt içi ve yurt dışından yatırımcıları Van’a davet ederek istihdam yaratmalarını sağlayacağız. Her mahallemizde gençlik merkezleri hizmete açacağız. Bu gençlik merkezlerinde dar gelirle vatandaşlarımıza ücretsiz LGS, YKS ve KPSS dersleri vereceğiz. Atanamamış öğretmenleri bu şekilde istihdam edeceğiz. Yeni yollar açacağız. Projelerimiz arasında raylı sistem, tramvay hedefimiz var. Van, İpekyolu, Edremit, Tuşba, Üniversite güzergahında tramvay yaparak ulaşımı rahatlatacağız. İlimizin büyük ilçelerinden Erciş’e de tramvay yapmayı düşünüyoruz. Kayak festivalleri düzenleyeceğiz. Yaz mevsiminde Van’ımızın turizmde hak ettiği yere gelmesi için su sporları yüzme etkinlikleri gerçekleştireceğiz. Her mahalleye tam donanımlı spor salonu açacağız. Halkımız bu hizmetlerimizden tamamen ücretsiz faydalanacak. Vanspor’u her zaman destekleyeceğiz. Belediyeye ait takımların sayılarını arttıracağız” dedi. 

“RAKİPLERİME BAŞARILAR DİLİYORUM”

Rakiplerine seslenen Aybey, “Sizin aracılığınızla diğer partililere seslenmek istiyorum. Rakiplerime başarılar diliyorum. Tüm adaylar projelerini ortak şekilde dile getirsin. Halkımız kimi teveccüh ettiyse onu belediye başkanı seçsin. AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdulahat Arvas mütevazi bir insandır. Kendisine her zaman saygım var. Seçimde başarılar diliyorum ancak milletvekilliği döneminde Van’a katkısı olmamış birinin belediye başkanlığında da çok büyük bir katkısının olacağını düşünmüyorum. Memleket Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak tüm rakiplerime başarılar diliyorum. Biz seçim sürecinde projelerimizi halkımıza en iyi şekilde anlatacağız” şeklinde konuştu. 

“HALKIMIZDAN YEREL SEÇİMLERDE DESTEK BEKLİYORUZ”

Memleket Partisi İl Başkanı Ümit Yılmaz, “Seçim çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Halkımızı ziyaret ederek, sorunları, talepleri dinliyoruz. Partimizin politikasını ve projelerimizi anlatıyoruz. Van’ın sorunlarını çok iyi biliyoruz. Van’ın dertlerine derman olacağız. Halkımızdan yerel seçimlerde destek bekliyoruz” diye konuştu. 

Bakmadan Geçme