Araç muayenelerinde yeni dönem: Bu şart getirildi...

TÜVTÜRK, araç muayene süreçlerini daha düzenli hale getirmek amacıyla yeni bir uygulama başlatıyor. Bu karar, 25 milyon trafik kaydına sahip araç sahiplerini ilgilendiriyor. Randevusuz araç muayeneleri artık yapılmayacak.

Araç muayenelerinde yeni dönem: Bu şart getirildi...
TAKİP ET Google News ile Takip Et

TÜVTÜRK, araç muayene süreçlerini daha düzenli ve verimli hale getirmek için randevusuz muayeneyi sona erdiriyor.

Araç sahipleri, TÜVTÜRK'ün resmi internet sitesi üzerinden gezici istasyonların yerlerini ve uygun tarihleri öğrenerek randevu alabilecekler.

Bu uygulama ile trafikteki araçların güvenliği ve çevre dostuluğu ön planda tutuluyor.

Yeni uygulama sonrası yoğunluk yaşanmayacağını düşünen çok sayıda araç sahibi, randevu almadan muayene için istasyonları ziyaret etse de, TÜVTÜRK istasyonları randevusuz hiçbir aracı muayeneden geçirmemeye devam ediyor.

İnternet üzerinden alınabilecek randevu ile sürücüler uygun buldukları gün ve saatte otomobillerini muayeneye sokabiliyor.

Aynı zamanda otomobil sahipleri, TÜVTÜRK tarafından yetkilendirilmiş kurumlardan “Egzoz pulu” olarak adlandırılan Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü testini yaptırabilirken, verilen belgeyi muayene sırasında yetkiliye ibraz ederek ek bir test yaptırmaktan muaf tutulmakta.

TÜVTÜRK’ün gezici istasyonları, araç sahiplerine büyük bir kolaylık sağlayarak yoğunluğun önüne geçmeye ve işlemleri daha düzenli bir şekilde yürütmeye yardımcı oluyor.

Araç sahipleri, belirtilen tarihlerde randevu alarak muayenelerini gerçekleştirebilirler ve trafiğe çıkacakları araçlarının güvenliğini ve çevre dostu olmasını sağlayabilirler.

Bu yeni uygulama ile birlikte, trafikteki araçların daha güvenli ve çevreye uyumlu bir şekilde seyretmesi hedeflenirken, araç sahiplerinin muayene sürecinde yaşadığı sıkıntılar da büyük ölçüde azalmış olacak.

Gelecekte de benzer uygulamaların yaygınlaşması, trafik güvenliği ve çevre koruma açısından büyük bir adım olacaktır.

Vansesi Özel Haber

Bakmadan Geçme