• Haberler
  • Ekonomi
  • Çok sayıda kişi işsiz kalacak: Türkiye'nin ünlü firması iflas etti!

Çok sayıda kişi işsiz kalacak: Türkiye'nin ünlü firması iflas etti!

Türkiye ve dünya genelindeki ekonomik zorluklar sırasında, uzun yıllardır hizmet veren bir Türk firması, metal ve geri dönüşüm sektöründe iflas etti. Bu durum, küresel ekonomik krizin firmalar üzerindeki etkisini gösteriyor.

Çok sayıda kişi işsiz kalacak: Türkiye'nin ünlü firması iflas etti!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Koronavirüs salgını ve küresel ekonomik belirsizliklerin etkisiyle, Türk metal ve geri dönüşüm sektörünün 24 yıllık köklü bir firması iflas etti. Sed Geri Dönüşüm Metal Nakliyat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, daha önce konkordato talebinde bulunmuş ancak sonunda iflas kararı alındı. Firmada uzun yıllar çalışan birçok kişi işsiz kaldı.

Daha önce konkordato talebinde bulunan bu firmanın iflasına hükmedildi. Söz konusu firmanın Ankara merkezli faaliyet gösteriyor olması dikkatlerden kaçmadı. Edinilen bilgiye göre Sed Geri Dönüşüm Metal Nakliyat Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi iflas etti.

Bahsi geçen firmanın 1999 yılında kurulduğu iddia edildi. Yani 24 yıldır faaliyet gösteren firma resmen iflas etti. Firmada çalışan çok sayıda kişinin ise işsiz kaldığı öğrenildi.

T.C. Ankara Batı Asliye Ticaret Mahkemesi tarafınca yapılan iflas açıklaması şu şekilde:

Ankara Ticaret Sicil Memurluğunun 432564 sicil nosunda kayıtlı olan SED GERİ DÖNÜŞÜM METAL NAKLİYAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ tarafından mahkememize açılan konkordato davası nedeniyle; Mahkememizin 24/10/2023 tarihli duruşma ara kararı ile; Ankara Ticaret Sicil Memurluğunun 432564 sicil nosunda kayıtlı olan SED GERİ DÖNÜŞÜM METAL NAKLİYAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ'nin konkordato davasının REDDİ ile 24/10/2023 günü saat 14:23 itibariyle İFLASINA karar verilmiş olup, İ.İ.K.'nun 308 ve 288. maddeleri uyarınca ilanen tebliğ olunur.

Kaynak: Merhaba Haber

Bakmadan Geçme