Altın ilgi odağı olmaya devam ediyor

Altın uzun yıllardır yatırımcılar arasında güvenli bir liman olarak kabul ediliyor ve son dönemde de bu özelliğini koruyarak yatırımcıların ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Altın ilgi odağı olmaya devam ediyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Altın fiyatlarında yaşanan hareketlilik yatırımcıların kafasında bazı soruları da beraberinde getiriyor. Altın düşer mi, yükselir mi? Bu sorunun yanıtı Alman Commerzbank'tan geldi. Commerzbank yıl sonu için ons altın tahminini açıkladı ve bu tahmin, yatırımcılar için önemli bir referans olabiliyor. Altın fiyatlarındaki geleceğe dair tahminler, yatırımcıların portföy stratejilerini oluştururken önemli bir rol oynuyor. Bu nedenle Commerzbank'ın yıl sonu tahmini altın yatırımcıları için merakla beklenen bir gelişme olarak kayda geçti.

Özellikle çeyrek altın ve ons altının günlük fiyatları, birçok kişi için finansal takiplerinin önemli bir parçası haline geldi. Altın fiyatlarındaki değişiklikler, milyonlarca kişi tarafından yakından izleniyor. Şu an itibarıyla çeyrek altının satış fiyatı 2.797 lira seviyesinde işlem görürken ons altın ise 1.940 dolar seviyesinde bulunuyor. Dünyaca ünlü banka altında yeni rotayı işaret etti.

Uzmanlar altın fiyatlarındaki değişimleri analiz ederek yatırımcılara yönlendirmelerde bulunuyor.
Fiyat hareketliliğin nedenleri gelecekteki olası hareketler ve altın piyasasının genel durumu gibi konulardaki görüşler yatırımcılar için önemli bir bilgi kaynağı olmaya devam ediyor.

Altın düşecek mi, yükselecek mi sorusuna yanıt ise Alman Commerzbank'tan geldi.

Banka yıl sonu için altın tahminini 2000 doların üstünde açıkladı.

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogramı 1 milyon 705 bin liraya yükseldi.

Altın piyasasında, en düşük 1 milyon 666 bin lira, en yüksek 1 milyon 705 bin lirayı gören standart altının kilogram fiyatı, günü önceki kapanışa göre yüzde 1,50 artarak 1 milyon 705 bin liradan tamamladı.

KMKTP'de, altında gerçekleşen toplam işlem hacmi 1 milyar 96 milyon 319 bin 745,01 lira, işlem miktarı ise 653,71 kilogram oldu. Tüm metallerdeki toplam işlem hacmi de 1 milyar 105 milyon 115 bin 565,45 lira düzeyinde gerçekleşti.


 

Bakmadan Geçme