Şahin AKÇAP
Köşe Yazarı
Şahin AKÇAP
 

Vansesi’nin 80. Yılı

VANSESİ GAZETESİ 80. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ EKONOMİK VE SOSYAL KALKINMADA YEREL BASININ ÖNEMİ BİLDİRİSİ   Sayın İkram Kali     Vansesi Gazetesi Yazı İşleri Müdürü   Değerli dostlarım,   Vansesi Gazetesinin 80. Kuruluş Yıldönümü etkinliği içinde yapılacak olan “EKONOMİK VE SOSYAL KALKINMADA YEREL BASININ ÖNEMİ” Paneline katılım davetinizi onur duyarak aldım. Vansesi Gazetesi yazı ailesi bireyi olarak bu anlamlı günde sizlerle sağlık sorunum nedeniyle orada bulunamazsam da yüreğim ve düşüncelerimle sizinle olacağım.   Birkaç cümle ile panele katılan tüm değerli dostlara şunları söylemek isterim.   Bir kentin fiziksel yapısının ruhunu yerel basın oluşturur. Mesajlarıyla, gözden kaçan kentsel sorunların ayrıntılarıyla kamusal ve özel sektöre rehberlik yapar. Yapıcı eleştirileriyle sosyal hayatın liderlerini motive eder. Kültürel ve sosyal dinamizmi canlı tutar. Susan değil konuşan bir toplumun yaratılmasında can suyu olur. Kadim Van kentinin kültürel dokusunu özgün yapısından koparmadan sosyal hayata taşır.   Değerli dostlarım,   80. yaşına basmış Vansesi Gazetesi dünden bugüne kurduğu iletişim köprüleriyle sadece bulunduğu kentin sesi olmamış, çeşitli nedenlerden başka kentlere göçen hemşerilerinin gözü kulağı, sesi olmayı başarmıştır. Bunu yaparken devletin temel politikasını, anayasal ilkelerini ideolojik sapmalara düşmeden, siyasi kısır ve sığ tartışmalardan uzak durarak koruyup gözetmeyi başarmıştır. Kamu ve özel sektörün çalışmalarını bir ayna gibi objektif olarak yansıtmıştır.   Bu düşüncelerle Vansesi Gazetesinin sahibi ve yönetimini, tüm emek veren personelini saygıyla selamlıyorum.   Panele katılan tüm değerli dostlara saygılarımı sunuyorum.   Antalya’dan gönül dolusu selam ve sevgilerimi iletirken bu bildirimin kayıtlara geçmesini diliyorum.   23 Ekim 2017-ANTALYA   ŞAHİN AKÇAP   Vansesi Gazetesi   Antalya’da Bugün İnternet Portalı   Antalya Ajans1 Gazetesi Yazarı   Van Kültür-Sanat ve Edebiyat Dergisi Kurucu Yöneticisi
Ekleme Tarihi: 22 Ekim 2017 - Pazar

Vansesi’nin 80. Yılı

VANSESİ GAZETESİ 80. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ EKONOMİK VE SOSYAL KALKINMADA YEREL BASININ ÖNEMİ BİLDİRİSİ

 

Sayın İkram Kali

 

 

Vansesi Gazetesi Yazı İşleri Müdürü

 

Değerli dostlarım,

 

Vansesi Gazetesinin 80. Kuruluş Yıldönümü etkinliği içinde yapılacak olan “EKONOMİK VE SOSYAL KALKINMADA YEREL BASININ ÖNEMİ” Paneline katılım davetinizi onur duyarak aldım. Vansesi Gazetesi yazı ailesi bireyi olarak bu anlamlı günde sizlerle sağlık sorunum nedeniyle orada bulunamazsam da yüreğim ve düşüncelerimle sizinle olacağım.

 

Birkaç cümle ile panele katılan tüm değerli dostlara şunları söylemek isterim.

 

Bir kentin fiziksel yapısının ruhunu yerel basın oluşturur. Mesajlarıyla, gözden kaçan kentsel sorunların ayrıntılarıyla kamusal ve özel sektöre rehberlik yapar. Yapıcı eleştirileriyle sosyal hayatın liderlerini motive eder. Kültürel ve sosyal dinamizmi canlı tutar. Susan değil konuşan bir toplumun yaratılmasında can suyu olur. Kadim Van kentinin kültürel dokusunu özgün yapısından koparmadan sosyal hayata taşır.

 

Değerli dostlarım,

 

80. yaşına basmış Vansesi Gazetesi dünden bugüne kurduğu iletişim köprüleriyle sadece bulunduğu kentin sesi olmamış, çeşitli nedenlerden başka kentlere göçen hemşerilerinin gözü kulağı, sesi olmayı başarmıştır. Bunu yaparken devletin temel politikasını, anayasal ilkelerini ideolojik sapmalara düşmeden, siyasi kısır ve sığ tartışmalardan uzak durarak koruyup gözetmeyi başarmıştır. Kamu ve özel sektörün çalışmalarını bir ayna gibi objektif olarak yansıtmıştır.

 

Bu düşüncelerle Vansesi Gazetesinin sahibi ve yönetimini, tüm emek veren personelini saygıyla selamlıyorum.

 

Panele katılan tüm değerli dostlara saygılarımı sunuyorum.

 

Antalya’dan gönül dolusu selam ve sevgilerimi iletirken bu bildirimin kayıtlara geçmesini diliyorum.

 

23 Ekim 2017-ANTALYA

 

ŞAHİN AKÇAP

 

Vansesi Gazetesi

 

Antalya’da Bugün İnternet Portalı

 

Antalya Ajans1 Gazetesi Yazarı

 

Van Kültür-Sanat ve Edebiyat Dergisi Kurucu Yöneticisi

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve vansesigazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.