Nuran Demirhan
Köşe Yazarı
Nuran Demirhan
 

2019 yılına elveda umuda merhaba

Merhaba Umut, Merhaba yeni gün, Merhaba yeni yıl, Umutla başlar her yeni gün, sevda çiçeği ile yeşerir umutlar... İnsanı ayakta tutan sılaya kavuşması ile yüreğinde yaşattığı umutlarıdır. Hayali yaşatır insan, hedefi belki ölüyü içinde diriltir.  Savaşı kazandırır göğsündeki iman, İçindeki inancın sabrın olur, desteğin olur, kanayan yarana merhem olur. İçindeki acını bir Allah bilir birde sen... En büyük umut kaynağımız, Rahman ve Rahim olan Yüce Mevlamızdır. Hayatta bitmeyen tek şeyin iman gücün ve inançların olurken yaşamaya devam edersin. Ruhun daraldığı zamanlar, eskilere gidip, gidip geldiğinde içindeki nefesin hayat devam ediyor der sana çünkü sana muhtaç olan sevdiklerin yolunu gözler. Kesme umudunu yaşasın hayalin gerçekleşsin dileğin, sevdiklerin seninle olsun, gerisi her zaman Allah kerim... Bu sabah Hüzünle uyandım, içimdeki sıkıntı kalbimi yerinden çıkaracakmış gibi atmaya başlamıştı. Gurbet ellerden anamızı görmeye gelen kardeşim ile dertleşmiş, ardı ardına kaybettiğimiz ağabeylerimizin acılarını hala yüreğimizin çok derinliklerinde yaşadığımızı hissediyorduk. Acılarımız hala kabuk bağlamazken, arkamızda bıraktığımız 2019 Yılı acıların yılı oldu. Sevdiklerimizi aldı bizden oysaki yılın, zamanın ne suçu vardı. Ateş düştüğü yeri yakar, yakar ki çok derinden, derinden hissedersin acıların zaman aşımına uğrar mı? Zaman her şeyin ilacıdır deriz. Günler, Haftalar, aylar, yıllar birbirini kovalarken arkanda bıraktığın acıları yine derinden, derinden yaşarsın. Bir anne düşünün iki evladının vefatından bir haber yaşar. Yüce Mevlanın ne güzel takdiridir ki geçirdiği hastalık onun evlatlarının acılarını görmeye engel olmuştur. Eski yılı uğurlarken her insanın aklına gelen tek düşüncesi, geçen yılın ona neleri yaşattığı olur. Ohh çok şükür kurtulduk bu yıldan gitsin bir daha gelmesin, oysa önceki yıllarda da aynı sözleri saf etmiş, aynı dilekleri dilemiştik. Yaşam zorlu bir yolculuktur. Umudumuzu yitirmeden, inançlarımız doğrultusunda yaşaya biliyorsak ne mutlu bizlere. Yaşam bize Yüce Allah'ın bahşettiği en değerli  armağanıdır. Yaşama ve Umuda dört elle sarılmanın tam zamanı, Umudun geleceğin var olduğu güzel günlere. 2020 Yılı Hepimiz için umut ve huzurla geçireceğimiz bir yıl olsun. Gelecek Yıl Mazlumların umutlarının gerçekleşeceği, zalimlerin hak ettikleri cezalarla yüzleşecekleri yıl olsun. Rabbim hepimizi umduklarımıza Nail, korktuklarımızdan emin eylesin. Sımsıkı sarılın umutlarınıza hiç bırakmayın hayallerinizi, Hayallerinizin gerçeğe dönüşmesi umuduyla... 2020 Yılında Güzel memleketimizin en güzellikleri ile yaşamak dileği ile... Eski Van Devlet Hastanesi ile Tarihi Tekel Binasının hayallerini gerçekleştirmek Ümidiyle... Umutların var olduğu barışın kardeşliğin hiç bitmediği 2020 Yılına MERHABA...
Ekleme Tarihi: 31 Aralık 2019 - Salı

2019 yılına elveda umuda merhaba

Merhaba Umut, Merhaba yeni gün, Merhaba yeni yıl, Umutla başlar her yeni gün, sevda çiçeği ile yeşerir umutlar...

İnsanı ayakta tutan sılaya kavuşması ile yüreğinde yaşattığı umutlarıdır.

Hayali yaşatır insan, hedefi belki ölüyü içinde diriltir. 

Savaşı kazandırır göğsündeki iman, İçindeki inancın sabrın olur, desteğin olur, kanayan yarana merhem olur. İçindeki acını bir Allah bilir birde sen...

En büyük umut kaynağımız, Rahman ve Rahim olan Yüce Mevlamızdır.

Hayatta bitmeyen tek şeyin iman gücün ve inançların olurken yaşamaya devam edersin.

Ruhun daraldığı zamanlar, eskilere gidip, gidip geldiğinde içindeki nefesin hayat devam ediyor der sana çünkü sana muhtaç olan sevdiklerin yolunu gözler.

Kesme umudunu yaşasın hayalin gerçekleşsin dileğin, sevdiklerin seninle olsun, gerisi her zaman Allah kerim...

Bu sabah Hüzünle uyandım, içimdeki sıkıntı kalbimi yerinden çıkaracakmış gibi atmaya başlamıştı. Gurbet ellerden anamızı görmeye gelen kardeşim ile dertleşmiş, ardı ardına kaybettiğimiz ağabeylerimizin acılarını hala yüreğimizin çok derinliklerinde yaşadığımızı hissediyorduk.

Acılarımız hala kabuk bağlamazken, arkamızda bıraktığımız 2019 Yılı acıların yılı oldu.

Sevdiklerimizi aldı bizden oysaki yılın, zamanın ne suçu vardı.

Ateş düştüğü yeri yakar, yakar ki çok derinden, derinden hissedersin acıların zaman aşımına uğrar mı? Zaman her şeyin ilacıdır deriz.

Günler, Haftalar, aylar, yıllar birbirini kovalarken arkanda bıraktığın acıları yine derinden, derinden yaşarsın.

Bir anne düşünün iki evladının vefatından bir haber yaşar.

Yüce Mevlanın ne güzel takdiridir ki geçirdiği hastalık onun evlatlarının acılarını görmeye engel olmuştur.

Eski yılı uğurlarken her insanın aklına gelen tek düşüncesi, geçen yılın ona neleri yaşattığı olur.

Ohh çok şükür kurtulduk bu yıldan gitsin bir daha gelmesin, oysa önceki yıllarda da aynı sözleri saf etmiş, aynı dilekleri dilemiştik.

Yaşam zorlu bir yolculuktur. Umudumuzu yitirmeden, inançlarımız doğrultusunda yaşaya biliyorsak ne mutlu bizlere.

Yaşam bize Yüce Allah'ın bahşettiği en değerli  armağanıdır.

Yaşama ve Umuda dört elle sarılmanın tam zamanı, Umudun geleceğin var olduğu güzel günlere.

2020 Yılı Hepimiz için umut ve huzurla geçireceğimiz bir yıl olsun.

Gelecek Yıl Mazlumların umutlarının gerçekleşeceği, zalimlerin hak ettikleri cezalarla yüzleşecekleri yıl olsun.

Rabbim hepimizi umduklarımıza Nail, korktuklarımızdan emin eylesin.

Sımsıkı sarılın umutlarınıza hiç bırakmayın hayallerinizi, Hayallerinizin gerçeğe dönüşmesi umuduyla...

2020 Yılında Güzel memleketimizin en güzellikleri ile yaşamak dileği ile...

Eski Van Devlet Hastanesi ile Tarihi Tekel Binasının hayallerini gerçekleştirmek Ümidiyle...

Umutların var olduğu barışın kardeşliğin hiç bitmediği 2020 Yılına MERHABA...

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve vansesigazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.