Azmi İlvan
Köşe Yazarı
Azmi İlvan
 

Medeeeet…!

Yaş 58, bu yaşa kadar hiç bağırmadığım kadar bağırmak istiyorum. Medeeet… Hayat hiç bu kadar ağır gelmemişti. Ülkeme ne oldu nasıl bu günlere geldik, soru çok. Ama cevap yok. Sorulara cevap vermek zor ki ne zor. Verirsen cevabı,alırsın cezayı. Suçum ne diye soramazsın. Çünkü; Sorsan ve sorgularsan suç. Yaşadığımız bu zaman dilimini tek cümlede açıklayabilirim ancak. SUÇ ve CEZA..! Her şeyin suç sayıldığı, hukukun işlevini yerine getirememesinden, Suç'un tarifini de yapamaz olduk. Öyle bir hale geldik ki olur ya, kalabalık bir yerde Hapşırsak, birileri korktu rahatsız oldu  diye suç işlemiş sayılırız. Gerçi stoklar da Biber gazı çok…! Hapşırana sık, öksürene sık, Tıksırana da sık. Medeeeeeet..! Bir yerlerden umut bekliyoruz artık, sihirli bir değnek istiyorum. Musa'nın Asasını kaldırır gibi yapıp, Medeeet diye bağırmak istiyorum. Olur ya belki bir  mucize olur. 21. Yüz Yılın ilk çeyreğin de dünya ya baktığımız da , Medeni dediğimiz ülkeler nerde? Ki biz de Medeni ülkeydik bir dönem, biz nerdeyiz? Cevap kolay,  verirsen SUÇ.  Bu nedenle, buna okuyucu kendi içinde cevap versin. O zaman suç isnat edemezler. Evet biz dünyanın neresindeyiz? Batı ya mı daha yakınız yoksa….? Bakın bunu bile söylerken çekiniyoruz. Soru işareti koyup yoruma açık bırakıyorum. Medeeeeet…! Diye bağırmak istiyorum. Çoğunluğun sesi olup isyanlarımızı haksızlıkları haykırmak istiyorum. Bir iki örnek vereyim Şirazeden çıkma durumumuza. - Plajda Kabahatler cezası, -Fetö.! muamması, Kim  Fetöcü açıklayın da bilelim. -Ben kanunum diyen Vekiller, -Kavuksuz Padişah, -Adalet..! sadece adı kaldı, -Cumhuriyet.! Adı caddelerden de siliniyor. -İmam Hatipler de kızları okutup, ne İmam ne Hatip olamama, -Osmanlıcı olup, Osmanlıyı kıtır kıtır kesen Araba hayranlık -İlk Rakı fabrikasını kuran Abdülhamit'e tapıp, İçkiyi yasaklamak. -İcra Dairesi gibi Bankalar, -Enses İlişkiler yumağı toplum. -Tecavüzcüye ödül, Mağdura Ceza, -Bir kereden bir şey olmaz teşviki.  Vesaire,  Vesaire  Vesaire. Son yıllarda ne çok olaya şahit olduk. Terör ki. Onun için upuzun yazabilirim. Ama yazmayı hiç düşünmüyorum. Neden mi? Eee SUUUÇ. Kabahatler kanunu hakkında bir şeyler yazmaya kalksam, Birileri rahatsız olur, şimdi durup dururken 109 TL ceza yemeyeyim. ''MEDEEEET YA RAB'' Aze…
Ekleme Tarihi: 18 Eylül 2017 - Pazartesi

Medeeeet…!

Yaş 58, bu yaşa kadar hiç bağırmadığım kadar bağırmak istiyorum. Medeeet…

Hayat hiç bu kadar ağır gelmemişti. Ülkeme ne oldu nasıl bu günlere geldik, soru çok. Ama cevap yok.

Sorulara cevap vermek zor ki ne zor. Verirsen cevabı,alırsın cezayı. Suçum ne diye soramazsın.

Çünkü; Sorsan ve sorgularsan suç.

Yaşadığımız bu zaman dilimini tek cümlede açıklayabilirim ancak.

SUÇ ve CEZA..! Her şeyin suç sayıldığı, hukukun işlevini yerine getirememesinden, Suç'un tarifini de yapamaz olduk.

Öyle bir hale geldik ki olur ya, kalabalık bir yerde Hapşırsak, birileri korktu rahatsız oldu  diye suç işlemiş sayılırız.

Gerçi stoklar da Biber gazı çok…! Hapşırana sık, öksürene sık, Tıksırana da sık.

Medeeeeeet..!

Bir yerlerden umut bekliyoruz artık, sihirli bir değnek istiyorum. Musa'nın Asasını kaldırır gibi yapıp, Medeeet diye bağırmak istiyorum. Olur ya belki bir  mucize olur.

21. Yüz Yılın ilk çeyreğin de dünya ya baktığımız da , Medeni dediğimiz ülkeler nerde? Ki biz de Medeni ülkeydik bir dönem, biz nerdeyiz?

Cevap kolay,  verirsen SUÇ.  Bu nedenle, buna okuyucu kendi içinde cevap versin. O zaman suç isnat edemezler.

Evet biz dünyanın neresindeyiz? Batı ya mı daha yakınız yoksa….?

Bakın bunu bile söylerken çekiniyoruz. Soru işareti koyup yoruma açık bırakıyorum.

Medeeeeet…! Diye bağırmak istiyorum. Çoğunluğun sesi olup isyanlarımızı haksızlıkları haykırmak istiyorum.

Bir iki örnek vereyim Şirazeden çıkma durumumuza.

- Plajda Kabahatler cezası,

-Fetö.! muamması, Kim  Fetöcü açıklayın da bilelim.

-Ben kanunum diyen Vekiller,

-Kavuksuz Padişah,

-Adalet..! sadece adı kaldı,

-Cumhuriyet.! Adı caddelerden de siliniyor.

-İmam Hatipler de kızları okutup, ne İmam ne Hatip olamama,

-Osmanlıcı olup, Osmanlıyı kıtır kıtır kesen Araba hayranlık

-İlk Rakı fabrikasını kuran Abdülhamit'e tapıp, İçkiyi yasaklamak.

-İcra Dairesi gibi Bankalar,

-Enses İlişkiler yumağı toplum.

-Tecavüzcüye ödül, Mağdura Ceza,

-Bir kereden bir şey olmaz teşviki.

 Vesaire,

 Vesaire

 Vesaire.

Son yıllarda ne çok olaya şahit olduk. Terör ki. Onun için upuzun yazabilirim. Ama yazmayı hiç düşünmüyorum. Neden mi?

Eee SUUUÇ.

Kabahatler kanunu hakkında bir şeyler yazmaya kalksam, Birileri rahatsız olur, şimdi durup dururken 109 TL ceza yemeyeyim. ''MEDEEEET YA RAB''

Aze…

Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve vansesigazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.