Haber Girişi: 14.09.2021 - 16:58, Güncelleme: 14.09.2021 - 17:11

VATSO: KUTUPLAŞMAYA DEĞİL BİRLEŞMEYE İHTİYACIMIZ VAR

 

VATSO: KUTUPLAŞMAYA DEĞİL BİRLEŞMEYE İHTİYACIMIZ VAR

2022 yılında yapılması planlanan Van TSO seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Van Ticaret ve Sanayi İş Dünyası Derneği (VATSO) Yönetim Kurulu, “Van Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri normalde 4 yılda bir yapılmaktadır. Seçim en son Nisan 2018'de yapılmıştır. Bu tarih baz alındığında seçimin Nisan 2022'de yapılması gerekmektedir. Yani seçimlere 8.5 ay kalmıştır. Bu ilin kutuplaşmaya değil birleşmeye ihtiyacı var. Artık sorunu değil çözümü konuşmalıyız” ifadelerine yer verdi.
Vansesi Haber Merkezi 2022 yılında yapılması planlanan Van TSO seçimlerinde Doğu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu’nu aday gösteren VATSO, seçimlerle ilgili açıklama yaptı. “Seçimlere 8.5 ay kalmıştır” Açıklamada, “VATSO olarak sahada yaptığımız geniş bir araştırma sonucu Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına Sanayici İş İnsanı Zahir Kandaşoğlu'nu aday gösterme kararı aldık. Adayımızı açıkladığımız günden bu yana Van İş Dünyası ve Van Kamuoyundan ciddi şekilde olumlu dönüşler almaktayız. Bu olumlu hava bizleri Van'ın geleceği adına mutlu ediyor. Van'ın geçmişinde ve geleceğinde önemli role sahip böylesi bir kurumun iyi niyetli ve işin ehli insanlar tarafından yönetilmesini hayati bir mesele olarak görüyoruz. Bu ilin kutuplaşmaya değil birleşmeye ihtiyacı var. Artık sorunu değil çözümü konuşmalıyız. İş insanları kentlerin öncü insanlarıdır. Her zaman hayatın içinde olan insanlardır. Kenti değiştirecek, dönüştürecek ve geliştirecek onlardır. İş insanlarını bir araya getiren oda kent için çok önemli görev ifa etmektedir. Maalesef son günlerde yapılan açıklamalara bakıldığında birileri bu önemin ya farkında değil ya da işlerine gelmemektedir. Van Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri normalde 4 yılda bir yapılmaktadır. Seçim en son Nisan 2018'de yapılmıştır. Bu tarih baz alındığında seçimin Nisan 2022'de yapılması gerekmektedir. Yani seçimlere 8.5 ay kalmıştır” ifadeleri kullanıldı. “Kentimize hizmet etmek bizim için şereftir Açıklamanın devamında “Bizler VATSO olarak kentimizin her türlü sorununu konuşmak, gündemde tutmak ve iç dinamikleri harekete geçirmek, kısacası çalıştırmak istiyoruz. Biz bunlarla uğraşırken, Oda yönetiminde yer alan bir kısım insanlar ve oda genel sekreteri kendilerine göre her gün bir açıklama ve bir değerlendirme yapmaktadırlar. Bizler odada neler olduğunun an ve an bilgisini alıyoruz. Ve takip ediyoruz.  Tüccar ve Esnaf malı olan odaya hiçbir siyasi ve ideoloji karışmamalı hiçbir şekilde müdahale edilmemelidir. Üyelerimizin demokratik hakları olan kendi aralarında olacak seçim samimi dürüst huzurlu ve şaibesiz bir şekilde geçmek için uğraştığımızı üyelerimizin bilmesini isteriz.  Van Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine daha çok zaman var diyenlerin nasıl bir niyet taşıdığını Van İş Dünyası ve Van Kamuoyu iyi bilmektedir. Beyler herkesi kör, alemi sersem sanmaktadır. Sadece şunu iyi bilmenizi istiyoruz. Kentimize hizmet etmek bizim için şereftir” denildi.
2022 yılında yapılması planlanan Van TSO seçimlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Van Ticaret ve Sanayi İş Dünyası Derneği (VATSO) Yönetim Kurulu, “Van Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri normalde 4 yılda bir yapılmaktadır. Seçim en son Nisan 2018'de yapılmıştır. Bu tarih baz alındığında seçimin Nisan 2022'de yapılması gerekmektedir. Yani seçimlere 8.5 ay kalmıştır. Bu ilin kutuplaşmaya değil birleşmeye ihtiyacı var. Artık sorunu değil çözümü konuşmalıyız” ifadelerine yer verdi.

Vansesi Haber Merkezi

2022 yılında yapılması planlanan Van TSO seçimlerinde Doğu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Zahir Kandaşoğlu’nu aday gösteren VATSO, seçimlerle ilgili açıklama yaptı.

“Seçimlere 8.5 ay kalmıştır”

Açıklamada, “VATSO olarak sahada yaptığımız geniş bir araştırma sonucu Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına Sanayici İş İnsanı Zahir Kandaşoğlu'nu aday gösterme kararı aldık. Adayımızı açıkladığımız günden bu yana Van İş Dünyası ve Van Kamuoyundan ciddi şekilde olumlu dönüşler almaktayız. Bu olumlu hava bizleri Van'ın geleceği adına mutlu ediyor. Van'ın geçmişinde ve geleceğinde önemli role sahip böylesi bir kurumun iyi niyetli ve işin ehli insanlar tarafından yönetilmesini hayati bir mesele olarak görüyoruz. Bu ilin kutuplaşmaya değil birleşmeye ihtiyacı var. Artık sorunu değil çözümü konuşmalıyız. İş insanları kentlerin öncü insanlarıdır. Her zaman hayatın içinde olan insanlardır. Kenti değiştirecek, dönüştürecek ve geliştirecek onlardır. İş insanlarını bir araya getiren oda kent için çok önemli görev ifa etmektedir. Maalesef son günlerde yapılan açıklamalara bakıldığında birileri bu önemin ya farkında değil ya da işlerine gelmemektedir. Van Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri normalde 4 yılda bir yapılmaktadır. Seçim en son Nisan 2018'de yapılmıştır. Bu tarih baz alındığında seçimin Nisan 2022'de yapılması gerekmektedir. Yani seçimlere 8.5 ay kalmıştır” ifadeleri kullanıldı.

“Kentimize hizmet etmek bizim için şereftir

Açıklamanın devamında “Bizler VATSO olarak kentimizin her türlü sorununu konuşmak, gündemde tutmak ve iç dinamikleri harekete geçirmek, kısacası çalıştırmak istiyoruz. Biz bunlarla uğraşırken, Oda yönetiminde yer alan bir kısım insanlar ve oda genel sekreteri kendilerine göre her gün bir açıklama ve bir değerlendirme yapmaktadırlar. Bizler odada neler olduğunun an ve an bilgisini alıyoruz. Ve takip ediyoruz.  Tüccar ve Esnaf malı olan odaya hiçbir siyasi ve ideoloji karışmamalı hiçbir şekilde müdahale edilmemelidir. Üyelerimizin demokratik hakları olan kendi aralarında olacak seçim samimi dürüst huzurlu ve şaibesiz bir şekilde geçmek için uğraştığımızı üyelerimizin bilmesini isteriz.  Van Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerine daha çok zaman var diyenlerin nasıl bir niyet taşıdığını Van İş Dünyası ve Van Kamuoyu iyi bilmektedir. Beyler herkesi kör, alemi sersem sanmaktadır. Sadece şunu iyi bilmenizi istiyoruz. Kentimize hizmet etmek bizim için şereftir” denildi.

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve vansesigazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.