Vatandaşlar parklara akın etti

Van'da hava sıcaklıklarının aşırı artmasıyla birlikte vatandaşlar parklara akın ederek vakit geçirmeye çalışıyor.

Yaklaşık 32 derecenin üzerine çıkan hava sıcaklığı nedeniyle gündüzleri evlerinden çıkamayan vatandaşlar, akşam saatlerinde parklara akın ediyor. İpekyolu Kent Park’a, gelen vatandaşlar, yiyecek ve içeceklerini de yanlarında getirerek piknik yaparken, çocuklar gönüllerince oyunlar oynuyor.

Gündüz vaktinde bunaltıcı sıcaklardan dolayı dışarı çıkamadıklarını anlatan vatandaşlar, bu nedenle akşam serinliğini tercih ettiklerini söyledi.

Çocuklarını parka getirerek eğlendirdiklerini belirten vatandaşlar, ”Aşırı sıcaklardan dolayı gündüz pek çıkamıyoruz. Çocuklar çok sıkılıyor. Mecburen akşamları çıkmak zorunda kalıyoruz. Ben özellikle Van’ı çok beğendim. Doğu memleketi denilince hep kurak bir memleket ya da köy veya kasaba tarzı bir yer beklemiştim ama çok fazla gelişmiş ve çok güzel bir yer. Buraya tayini çıkan kız kardeşim adına sevindim” dedi.

Abdurrahim Yeşilağaç isimli vatandaş da, “Gündüz malum sıcaklardan dolayı çıkamıyoruz. Çocuklar da çıkamıyor. Akşamları daha serin olduğundan dolayı temiz ve nezih bir ortamda çocukları eğlendiriyoruz. Çok güzel ve muhteşem. Yeşilliğiyle, havasıyla ve etkinlikleriyle güzel yapılmış. Teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
Parkta paten kayan gençler ise yarışmalara hazırlandıklarını, ancak paten alanının çok dar ve etrafının açık olması nedeniyle zaman zaman sakatlıkların yaşandığını ifade ederek, yetkililerden paten alanı etrafının örülmesini istediler.iha

 

 

Bakmadan Geçme