• Haberler
  • Güncel
  • VASKİ ekipleri Bejingir suyu hattında çalışma başlattı

VASKİ ekipleri Bejingir suyu hattında çalışma başlattı

Van Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (VASKİ) Bejingir kaynağından şehre gelen 1500'lük ana içme suyu hattında meydana gelen arızaları onarıyor. 

Yaz aylarına girilmesiyle birlikte kentte artan su ihtiyacını karşılamak amacıyla VASKİ ekipleri içme suyu ana hattında oluşan kayıp ve kaçaklar için çalışma başlattı. 

Vatandaşların mağdur olmaması için Edremit İlçesi Çiçekli Mahallesi mevkiinde 1500’lük ana içme suyu hattında çalışan ekipler, su kesintilerinin önüne geçmek için büyük çaba harcıyor. 6 noktada meydana gelen arızaların onarımları başlatılırken, içme suyu hattında herhangi bir su kesintisi yapılmıyor.

Çalışmaları yerinde incelemek amacıyla arızanın meydana geldiği Edremit İlçesi Çiçekli Mahallesine giden Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Neslihan Şedal, beraberindeki Meclis Üyeleri ve VASKİ Genel Müdür Yardımcıları ile çalışma yürüten ekipleri ziyaret ederek, alanda incelemede bulundu.

‘Vatandaşlar mağdur edilmeden onarım yapıyoruz’

Çalışmalar hakkında ekiplerden bilgi alan Şedal, vatandaşların mağdur edilmeden arızaların biran önce giderilmesi için yapılması gerekenler üzerine görüş alışverişinde bulundu. Van için 7/24 görev başında olduklarını söyleyen Şedal, “Tespiti yapılan arızaların tamiri için çalışmalara başladık. Çalışmalar yapılırken herhangi bir kesintiye gitmeden onarımları gerçekleştiriyoruz. Şuan itibariyle 6 noktada arıza var. Bu arızaları en kısa zamanda onararak kentimizin tek bir damla suyunun israf olmasına izin vermeyeceğiz. Vatandaşlardan da suyu daha tasarruflu kullanmalarını rica ediyoruz” dedi. 

Yorumlar 1
Ahmet 29 Haziran 2024 08:37

İlk icraatları 9 ilçede (içilmeyen) içme suyuna yüzde 35 zam yapmak oldu. Halka olan minnet borçlarını bu şekilde ödediler!

Bakmadan Geçme