Vanspor yöneticilerine ceza

TFF 2. Lig takımlarından Vansporlu yöneticiler İsmail Ayaz ve Osman Yıldırgan'a Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından para cezası ve hak mahrumiyet cezası verildi. PFDK ayrıca play-off yarı final maçında Vanspor'u eleyen 1461 Trabzonspor ve 1. Lige yükselen Alagöz Holding Iğdırspor'a da ceza verdi. 

Vansesi Gazetesi'nden Burhan Ergin'in haberine göre PFDK açıklamasında,  Acnturk Sigorta Vanspor FK idarecisi İsmail Ayaz’ın, 04.05.2024 tarihinde oynanan Bursaspor-Acnturk Sigorta Vanspor FK müsabakasında, başlamış müsabakadan takımı çekmesi suretiyle gerçekleştirilen sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 60 gün hak mahrumiyeti cezası ve 100.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Acnturk Sigorta Vanspor FK görevlisi Osman Yıldırgan’ın, başlamış müsabakadan takımı çekmesi suretiyle gerçekleştirilen sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 3 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 39.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, 1461 Trabzon FK’nın, 02.06.2024 tarihinde oynanan 1461 Trabzon FK-Alagöz Holding Iğdır FK Play Off müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı ihtar cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada 1461 Trabzon FK’nın, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 28.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada 1461 Trabzon FK sporcusu Tunahan Ergül’ün, rakip takım sporcusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle 2 resmi müsabakadan men cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada 1461 Trabzon FK antrenörü Onur Çebi’nin, müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle 3 RESMİ müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 9.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada 1461 Trabzon FK Başkanı Celil Hekimoğlu’nun, müsabaka sonrası basın mensuplarına yapmış olduğu beyanlarında yer alan sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 21 GÜN hak mahrumiyeti ve 32.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Alagöz Holding Iğdır FK’nın, 02.06.2024 tarihinde oynanan 1461 Trabzon FK-Alagöz Holding Iğdır FK TFF 2. Lig Play Off müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı ihtar cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Alagöz Holding Iğdır FK’nın, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 42.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir” ifadelerine yer verdi.

Vanspor play-off yarı final maçında 1461 Trabzonspor’a yenilerek 1. Lig umutlarını önümüzdeki sezona bırakırken, Alagöz Holding Iğdır FK final maçında 1461 Trabzonspor’u yenerek 1. Lige yükselmişti.

Bakmadan Geçme