Vanspor'un grubundaki 3 takıma ceza

Ligin 30. Haftasında oynanan maçlarda yaşanan olaylardan dolayı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilen Bursaspor, Kırklarelispor, Bucaspor'a ceza verilirken, Nazilli Belediyespor, 1461 Trabzonspor ve Karacabey Belediyespor'un cezası önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, TFF 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Bucaspor, Bursaspor, Kırklarelispor’u cezalandırırken, Nazilli Belediyespor, 1461 Trabzonspor ve Karacabey Belediyespor’un cezasının önümüzdeki günlerde açıklanacağı öğrenildi.

PFDK’dan yapılan açıklamada, “Bursaspor Kulübünün, 10.03.2024 tarihinde oynanan Bursaspor-Serik Belediyespor müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 28.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Bursaspor Kulübü teknik sorumlusu Ümit Şengül ’ün, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 9.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Bursaspor Kulübü antrenörü Serkan Türkay ’ın, müsabaka yardımcı hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 9.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Kırklarelispor Futbol A.Ş. antrenörü Taner Araz’ın, 10.03.2024 tarihinde oynanan Beyoğlu Yeni Çarşı Spor Faaliyetleri A.Ş.-Kırklarelispor Futbol A.Ş. TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 9.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Kırklarelispor Futbol A.Ş. kaleci antrenörü Aydın Salatan’ın, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 9.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Bucaspor 1928 Kulübünün, 10.03.2024 tarihinde oynanan Bucaspor 1928-Adıyaman Futbol Kulübü A.Ş. müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 16.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Bakmadan Geçme