Vanspor'un grubunda 4 takıma ceza

Vanspor'un grubunda mücadele eden Nazilli Belediyespor, Yeni Mersin İdmanyurduspor, Adıyamanspor ve Afyonspor, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından cezalandırıldı.

TFF 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Nazilli Belediyespor, Yeni Mersin İdmanyurduspor, Adıyamanspor ve Afyonspor ligin 22. haftasında yaşanan olaylardan dolayı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından cezalandırıldı.

PFDK’dan yapılan açıklamada, “Yeni Mersin İdmanyurdu Futbol A.Ş.’nin, 27.01.2024 tarihinde oynanan Yeni Mersin İdmanyurdu Futbol A.Ş.–Adıyaman Futbol Kulübü A.Ş. müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 40.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Yeni Mersin İdmanyurdu Futbol A.Ş. sporcusu Muhammet Ömer Çakı’nın, rakip takım mensubuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakadan men ve 9.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Adıyaman Futbol Kulübü A.Ş. antrenörü Polat Öskan’ın, 27.01.2024 tarihinde oynanan Yeni Mersin İdmanyurdu Futbol A.Ş.–Adıyaman Futbol Kulübü A.Ş. müsabakasında, rakip takım mensuplarına yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 9.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Adıyaman Futbol Kulübü A.Ş. sporcusu Vedat Yeşilkaya’nın, rakip takım mensubuna yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakadan men ve 9.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Hes İlaç Afyonspor Kulübünün, 27.01.2024 tarihinde oynanan Hes İlaç Afyonspor Kulübü–Kırklarelispor Futbol A.Ş. müsabakasında, stadyumda yer alan koltukların numaralandırılmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 28.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, Nazilli Belediyespor Kulübünün, 27.01.2024 tarihinde oynanan Nazilli Belediyespor–Ankara Demirspor müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 16.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir” ifadelerine yer verildi.

Ligin 22.  haftasında oynanan karşılaşmalarda Nazilli Belediyespor sahasında Ankara Demirspor’u 1-0, Yeni Mersin İdmanyurduspor sahasında Adıyamanspor’u 1-0 mağlup ederken, Afyonspor, Kırklarelispor’la 1-1 berabere kaldı.

KAYNAK: VANSESİ HABER EVREN DOĞRUER

Vansesi Özel Haber

Bakmadan Geçme