Vanspor Kulüp Başkanı Mehmet Avcı istifa etti

Vanspor Kulüp Başkanlığı görevinden istifa eden Mehmet Avcı, görevini yönetim kurulu üyesi Yavuz Kuşan'a devretti. Avcı'nın görevi bırakmasından sonra Vanspor As Başkanı Akın Dinçer ve Teknik Direktör Ercüment Coşkundere istifa ettiklerini açıkladı.

Rıdvan Can

TFF 2. Lig'de mücadele eden Vanspor istifalarla sarsıldı. Kulüp Başkanı Mehmet Avcı, As Başkan Akın Dinçer ve Teknik Direktör Ercüment Coşkundere görevlerinden istifa ederken, Kulüp Başkanlığına Yavuz Kuşan, As Başkanlık görevine Yunus Emre Aykaç getirildi.

Vanspor'un bu şehrin en kıymetli markası olduğunu vurgulayan Avcı, kulübün yöneticisi olacak kişilerin aynı duyguda ve başarı hedefinde olması gerektiğini ifade etti. 

Görev sürecinde sadece Vanspor'un başarısı için mücadele ettiğini belirten Avcı, Vansporu siyaset üstü bir kurum olduğunu ve halkın ortak duygusu ve heyecanı olduğunu vurguladı. 

"VANSPOR SİYASET ÜSTÜ BİR KURUMDUR"

Başkan Avcı açıklamasında, "Van Valimiz Sayın Ozan Balcı ile Vanspor'un yeni sezon projeksiyonu ile ilgili bir görüşme gerçekleştirdim. Sayın Valimizin dile getirmiş olduğu beklenti ve önerileri neticesinde, 'şahsımın başkanlığında' yürüteceğim çalışmalarımda ortak bir paydada olmadığımız kanaatine vardım. Vanspor bu şehrin en kıymetli markasıdır, her zaman başarıyı isteyen büyük bir taraftar kitlesi vardır. Bu kulübün yöneticisi olacak kişilerin aynı duyguda ve başarı hedefinde olması gerekir. Her zaman bu misyonla hareket ederek yalnızca kulübümüzün başarısı için çalıştım. Bunun dışında her hangi bir beklentiyi karşılamak veya başka bir göreve hizmet etmek niyetinde olmadığımı her açıklamamda dile getirdim. Vanspor siyaset üstü bir kurumdur, halkımızın ortak duygusu ve heyecanıdır. Kulübümüzün başkanlığını yürütürken siyasi olarak hiç bir beklentim olmadığını kamuoyuna basın aracılığı ile net bir şekilde belirttim. Ancak bu durumun şehrimizin yerel aktörleri tarafından kabul edilmediğini üzülerek gördüm. Bu durumu yönetim kurulumuz ile online olarak gerçekleştirdiğimiz resmi toplantımızda açıklığa kavuşturmuş bulunuyoruz. Kulübümüzün her zaman başarıyı önceleyen yolunda önündeki engelin kaldırılmasına yönelik olarak, yönetim kurulumuz kararı gereği Başkanlık görevimi, yönetim kurulu üyemiz Sayın Yavuz Kuşan'a devrettim. Kendisine bu süreçte almış olduğu sorumluluktan ve göstermiş olduğu cesaretten dolayı minnet duyuyorum. İhtiyaç hasıl olur ise detaylı açıklamayı önümüzdeki zamanda yapabileceğimi de belirtmek isterim. Önümüzdeki dönemin herkes için hayırlı olmasını ümit ediyorum" ifadelerine yer verdi.

ERCÜMENT COŞKUNDERE DE İSTİFA ETTİ 

Kulüp Başkanı Mehmet Avcı'nın istifasının ardından geçtiğimiz günlerde Vanspor'la anlaşan Teknik Direktör Ercüment Coşkundere de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Prensipte anlaştığımız Vanspor FK ile Başkan Mehmet Avcı'nın görevi bırakması nedeniyle bizde Vanspor FK ile olan anlaşmamızı sonlandırmış bulunuyoruz" dedi.

Bakmadan Geçme