• Haberler
  • Spor
  • Vanspor Kulüp Başkanı Feyat Kıyak görevinden istifa etti

Vanspor Kulüp Başkanı Feyat Kıyak görevinden istifa etti

TFF 2. Lig ekiplerinden Vanspor'da Kulüp Başkanı Feyat Kıyak görevinden istifa etti.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen kongrede yeniden Vanspor Kulüp Başkanı seçilen Feyat Kıyak istifa ettiğini açıkladı. Kırmızı Siyahlı temsilcimizin önümüzdeki günlerde kongreye gitmesi bekleniyor.

Kıyak yaptığı açıklamada, “Bu bir veda değil; Nasıl ki başkanlık sürecimde Vanspor’umuzun şampiyonluğu ve marka değeri için gece gündüz demeden yol arkadaşlarımla birlikte çaba sarfettiysek bugünden sonra da bir Vanlı kardeşiniz olarak ve Vanspor taraftarı olarak her türlü fedakarlığı yapacağımızdan şüpheniz olmasın” dedi.

“HAKKINIZI HELAL EDİN”

Kıyak açıklamasında “Sevgili Vanspor sevdalıları, kıymetli hemşehrilerim; Bilindiği üzere iki sezondur şehrimizin değeri Vanspor’umuzun başkanlığını yapmaktayım. Zor şartlarda aldığımız kulübümüzü her iki sezonda da şampiyonluk yarışı içerisinde tuttuk. Birlikte çok güzel sevinçlerimiz ve hüzünlerimiz oldu. Detaylı açıklamayı gerektiği taktirde ilerleyen günlerde siz değerli kamuoyuna açıklayacağım. Şuan önceliğimiz  Vanspor kulübüdür. Bu vesileyle gerçekleştirdiğimiz kongre süreçlerimizde net bir adayın çıkmaması ve gerekli resmi başvuruların yapılmamasından dolayı tekrardan Vanspor’umuza başkan olma sorumluluğu hissettim. Günahı ve sevabıyla ilk gün nasıl sahip çıktıysak bugün de kulübün menfaatleri doğrultusunda yapılacak her türlü fedakarlığa hazır olduğumu bilmenizi isterim. Erol Temel ve Gökhan Hanoğlu hemşehrilerim ile yaptığımız istişareler sonucunda her zaman olduğu gibi bugün de kulübümüzün menfaatlerini gözetmek zorunda olduğumuz kanaatindeyiz. Bilinmesini isterim ki vaat ettikleri bu bütçe Vanspor’umuzun geleceği ve hedeflediği şampiyonluk açısından çok değerlidir. Böyle bir durum söz konusu iken bizlere yakışan Vanspor’umuzun önünde engel olmak yerine bu arkadaşlarımızın yanlarında ve tam destekçileri olmaktır. Bu bir veda değil; Nasıl ki başkanlık sürecimde Vanspor’umuzun şampiyonluğu ve marka değeri için gece gündüz demeden yol arkadaşlarımızla birlikte çaba sarfettiysek bugünden sonra da bir Vanlı kardeşiniz olarak ve Vanspor taraftarı olarak her türlü fedakarlığı yapacağımızdan şüpheniz olmasın. İki sezondur birlikte yol aldığım yönetici arkadaşlarım, değerli hocalarım, futbolcu kardeşlerim, tesis personellerimiz ve olmazsa olmazımız taraftarlarımıza sonsuz şükranlarımı sunarım. Hayalleri olan kaybetmez. Hakkınızı helal edin” dedi.

Bakmadan Geçme