Vanspor'a ceza yağdı

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, ligde şampiyonluk mücadelesi veren Vanspor'a Altınorduspor maçında yaşanan olaylardan dolayı ceza yağdırdı. Kırmızı Siyahlı temsilcimiz 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama,  136.000.-TL para cezası alırken, Vanspor görevlileri Ferdar Çınak, Adem Dursun ve Mehmet Kadir Can hak mahrumiyeti, ihtar ve para cezası aldı.

TFF 2. Lig Beyaz Grupta mücadele eden Vanspor, Esenler Erokspor ve Bursaspor, ligin 35. haftasında oynanan maçlarda yaşanan olaylardan dolayı Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu tarafından cezalandırıldı. 

PFDK açıklamasında, “Acnturk Sigorta Vanspor FK’nın, 14.04.2024 tarihinde oynanan Acnturk Sigorta Vanspor Fk-Altınordu müsabakasında, taraftarların neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp tarafından 5. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 1 resmi müsabakayı kendi sahasında seyircisiz oynama ve 12.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Vanspor FK’nın, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı ve bu eylemin aynı sezon içinde 2. kez gerçekleştirilmesi nedeniyle 33.600.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Acnturk Sigorta Vanspor FK’nın, stadyuma usulsüz seyirci alınmasından dolayı 62.400.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Acnturk Sigorta Vanspor FK’nın, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 28.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Acnturk Sigorta Vanspor FK idarecisi Ferdar Çınak’ın, müsabaka esnasında ve devre arasında akredite edilmediği alanda bulunmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle ihtar cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Acnturk Sigorta Vanspor FK idarecisi Ferdar Çınak’ın, müsabaka hakemlerine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 21 gün hak mahrumiyeti ve 32.000-TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Acnturk Sigorta Vanspor FK idarecisi Ferdar Çınak’ın, rakip takım mensuplarına yönelik hakareti nedeniyle 30 gün hak mahrumiyeti ve 52.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Acnturk Sigorta Vanspor FK antrenörü Adem Dursun’un, rakip takım mensubuna yönelik hakareti nedeniyle 2 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 9.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Acnturk Sigorta Vanspor FK görevlisi Mehmet Kadir Can’ın, müsabakanın devre arasında akredite edilmediği alanda bulunmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle ihtar cezası ile cezalandırılmasına, aynı müsabakada Acnturk Sigorta Vanspor FK görevlisi Mehmet Kadir Can’ın, rakip takım mensuplarına yönelik hakareti nedeniyle 45 gün hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılmasına, Esenler Erokspor Kulübünün, 13.04.2024 tarihinde oynanan Esenler Erokspor–Bursaspor müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı ihtar cezası ile cezalandırılmasına, Bursaspor Kulübünün, 13.04.2024 tarihinde oynanan Esenler Erokspor–Bursaspor müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde misafir kulüp olduğu müsabakada 6. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 1 resmi müsabakayı deplasmanda seyircisiz oynama ve 10.500.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir” ifadelerine yer verdi. 

Ligin 35. Haftasında oynanan maçlarda Vanspor sahasında Altınorduspor’u 2-1 mağlup ederken, Esenler Erokspor, Bursaspor’u 5-1 mağlup etti. 

Bakmadan Geçme