Vanlı Sporcu Balkan Şampiyonu Oldu

Van'ın Gürpınar ilçesinde yaşayan Emirhan Güngör 23. Balkan Karate Şampiyonasında şampiyon oldu.

Fahrettin Yiğit
Daha önce Ümit-Genç U21 Türkiye Karate Şampiyonasında birinci olan Van Gürpınarlı Emirhan Güngör başarılarına başarı katarak Balkan şampiyonu oldu.

Slovenya'da gerçekleşen 23. Balkan Karate Şampiyonasında Milli Takım adına yarışan Gürpınarlı sporcu Emirhan Güngör, tüm rakiplerini yenerek şampiyon oldu. Gürpınarlı sporcu Emirhan Güngör, Kosovalı, Slovenyalı, Sırbistanlı, Hırvatistanlı ve son olarak Türk sporcuyu yenerek birinciliği elde etti.

TÜRKİYE BALKAN ŞAMPİYONUOLDU

Şampiyonayı 43 madalyayla tamamlayan Türkiye, takım halinde Balkan şampiyonu oldu. Sırbistan'ın ikinci olduğu şampiyonada, Bosna Hersek ise üçüncü sırayı aldı.

Türkiye şampiyonada genç erkek takım kumite, ümit-genç kadın takım kata, 21 yaş altı kadın takım kumite ve 21 yaş altı erkek takım kumite kategorilerinde ise 4 bronz madalya aldı. Organizasyonun ilk gününde Türk sporcular 8 altın, 5 gümüş ve 8 bronz, dün ise 4 altın, 5 gümüş ve 7 bronz madalya kazanmıştı. Türkiye bugün ise 1 altın, 1 gümüş ve 4 bronz madalya elde etti. Türkiye böylece organizasyonu 13 altın, 11 gümüş, 19'u bronz olmak üzere toplamda 43 madalya ile genel klasmanı birinci sırada tamamladı.

Vansesi Haber
 

Van Sesi Özel Haber

Bakmadan Geçme