Van yeni stadyum beklerken Erzurum'a 2. Stadyum yapılıyor

AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok verdiği müjde ile Erzurum'a yeni stadyumun yapılacağını duyurdu. Altınok'un stadyum müjdesi, Vanlıların yıllardır özlemle beklediği Vanspor için stadyum projesine olan hasreti yeniden ortaya serdi.

AK Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok, Kazım Karabekir stadyumunun projesinin tamamlandığını belirterek, ‘Yeni Stadyum Erzurum’a, Erzurumspor’a hayırlı, uğurlu olsun’ dedi. Erzurum milletvekillerinin kentleri için yürüttüğü çalışmalar ile Erzurumspor’un 21.374 kişi kapasiteli mevcut ve modern stadyuma sahipi olmasına rağmen yeni stadyuma kavuşurken Van Milletvekillerinin Vanspor konusunda sessiz kalması Van’ın sahipsiz bir şehir olduğunu gösteriyor. Vanlıların yıllarca sabırsızlıkla beklediği Vanspor yeni stadyumuna hasreti devam ediyor.

Erzurum Spor Mevcut Stadyumu(Erzurumspor Mevcut Stadyumu)

(Vanspor Mevcut Stadyumu)

Proje aşamasının tamamlandığı ve ihale sürecine geçilen ‘Erzurum Kazım Karabekir Yeni Stadyumu’ toplam 20 bin kişilik kapasiteye sahip ve içerisinde bir çok sportif faaliyetin yapılacağı devasa bir yaşam merkezi haline getirileceğini ifade eden Altınok, ‘Uzun zamandır şehrimiz insanları ve taraftarlarının hayalini kurduğu ve mücadelemizle başarıyla sonuçlanan ‘Yeni Erzurum Stadyumu’ kadim şehrimiz Erzurum’a hayırlı, uğurlu olsun. Erzurum, Erzurumspor bizim sevdamız. Sevdamız için mücadelemiz ilk günkü aşk ve heyecanla devam edecek’ diye konuştu.
Sporla en fazla kendisinin alakalı olmasından dolayı stadyum konusunun üzerine kaldığını söyleyen AK Parti Milletvekili Altınok, ‘Yakın bir gelecekte inşallah ihalesine çıkacağız. Çok üzerinde durduk. Dört milletvekilimiz Ankara'da bazen Sekmen başkan, İbrahim başkan onlar da geldiler. Projenin üzerinde çok tartıştık. Şurası olmamış, şöyle olsun, böyle olsun. Gittik, yatırım işler genel müdürlüğüne. Orada geldi, bize sunumlar yaptılar. Şurası eksik kalmış. Şöyle olsa daha iyi olur mu? Olmaz mı? Bundan anlayanlardan sorduk. Allah'a hamdolsun çok güzel bir şey çıktı ortaya. İnşallah ben inanıyorum ki çok uzun olmayan bir süreçte ihalesi para da falan problemi yok. İnşallah başlayacağız’ dedi.

(Projesi tamamlanan yeni Erzurumspor stadyumu)
Altınok, yapılacak olan projeyle stadyumun bir kompleks haline dönüşeceğini, bireysel sporlarla alakalı salonlarında yer alacağını sözlerine ekledi.
Stadın yeni zemini hibrit çim olacak. Tribünlerde ısıtma sistemiyle taraftarların kışın rahat bir ortamda maç izlenmesi sağlanacak. 25 tane 10'ar kişilik dev locaların olacağı Kazım Karabekir Stadı'nın bünyesinde fuaye alanları, bilet gişeleri, Erzurumspor Store ve kafeteryalar ile yaşam alanları olacak.

Bakmadan Geçme