Van Valiliğinden sağanak uyarısı

Van Valiliği, Meteorolojik değerlendirme yaparak Vanlılara bugün etkili olacak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısında bulundu.

Van Valiliği, Bölge genelinde halihazırda aralıklarla devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların bugün de (Pazar) aralıklarla etkisini göstermesi beklenme olduğunu belirterek Vanlılara uyarıda bulundu.

Valilik tarafından yapılan açıklamada; "Bölgemiz genelinde halihazırda aralıklarla devam eden sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların bugün de (Pazar) aralıklarla etkisini göstermesi beklenmektedir . Yağışların Van'ın güneyi (Gevaş,Bahçesaray,Çatak) ve Bitlis'in güney ilçeleri (Mutki,Hizan) ile Hakkari çevrelerinde zaman zaman kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmin edilmektedir. Bugün (Pazar) rüzgarın, bölgemiz genelinde kuvvetli rüzgar(40-60 km/sa) şeklinde esmesi beklenmektedir. Kuvvetli yağış ve kuvvetli rüzgara bağlı olarak sel, su baskını, yerel  dolu yağışı, yıldırım, ağaç devrilmesi, çatı uçması, enerji nakil hatlarında kopma, deniz ulaşımında oluşabilecek aksamalara karşı vatandaşlarımızın ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir. Vatandaşlarımıza saygıyla ve önemle duyurulur." Şeklinde ifadelere yer verildi.

Vansesi Haber

Bakmadan Geçme