• Haberler
  • Güncel
  • Van Valiliği uyardı: Bayramın 1. günü dikkatli olun!

Van Valiliği uyardı: Bayramın 1. günü dikkatli olun!

Van Valiliği tarafından kentte son günlerde etkili olan yağışların ardından meteorolojik değerlendirme yaparak vatandaşlara uyarıda bulundu.

Van Valiliği, kentte etkisini gösteren ve yer yer taşkınlara neden olan sağanak yağışların ardından meteorolojik değerlendirmede bulundu. Valilik, bayramın 1. günüde sağanak yağışların beklendiğini belirterek Vanlıları dikkatli olmaları gerektiğini duyurdu.

Van Valiliği tarafından yapılan resmi açıklamada; "Van ili çevresinde bayram süresince serin ve yağışlı havanın etkisi altına olması tahmin edilmektedir. Hava sıcaklıklarının, mevsim normalleri civarında seyretmesi beklenmektedir. Bölgemizin yüksek kar örtüsü bulunan yerlerde kar erimesi kaynaklı heyelan ve su baskını ile eğimli yamaçlarda çığ riski devam etmektedir.

Bayramın 1. günü (10.04.2024 Çarşamba): Van ili çevresinde havanın çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olması tahmin edilmektedir. Hava sıcaklıklarının en yüksek 14, en düşük ise 7 derece olması tahmin edilmektedir. Rüzgarın güneyli ve doğulu yönlerden orta kuvvette, zaman zaman Kuvvetli şekilde esmesi (30-50 km/sa) beklenmektedir. Vatandaşlarımıza saygıyla ve önemle duyurulur." Şeklinde ifadelere yer verildi.

Vansesi Haber

Bakmadan Geçme