Güncel Haber Girişi: 30.03.2015 - 09:18, Güncelleme: 15.10.2020 - 08:20

Van TSO Yönetimi Kapıköy’de

 

Van TSO Yönetimi Kapıköy’de

Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, modernizasyon çalışmaları başlatılan Kapıköy Gümrük Kapısında incelemelerde bulundu.
Vansesi Haber Merkezi TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Başkan Yardımcıları Yavuz Karaman, Halit Yakut, Yönetim Kurulu Üyeleri Metin Abi, Burhan Kandaşoğlu ve Ömer İnanç ile Kapıköy Gümrük Kapısında TOBB’a bağlı Gümrük Ticaret İşletmeleri tarafından yap-işlet-devret modeli yapımı başlatılan Gümrük Kapısı inşaatı hafriyat çalışmalarını yerinde incelediler. Kapıköy Gümrük Kapısı inşaat alanında incelemelerde bulunan Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Bugün Van’ın en önemli projelerinden biri olan, Van’ın gelecek 50 yılını şekillendirecek Kapıköy Gümrük Kapısının modernizasyona yönelik yapılan çalışmaları izlemek için buradayız. Çok heyecanlıyım, çünkü ilimiz özelinde yaklaşık 1.5 milyon insanın hayatını doğrudan etkileyecek bizim için çok önemli olan İran Pazarına erişimizi kolaylaştıracak, buradaki bu çileyi sona erdirecek bir projenin başlangıcı için burada olduklarını belirterek “Türkiye Odalar Borsalar Birliği ve Gümrük Ticaret Bakanlığı ile ortak kurduğu Gümrük Ticaret İşletmeleri A.Ş. nin bütün kara sınır kapılarının modernizasyonu ile ilgili protokol yapıldı. Van Ticaret ve Sanayi Odasının da ortağı olduğu Gümrük Ticaret İşletmeleri A.Ş. yaklaşık 15 gün önce Kapıköy Gümrük Kapısının modernizasyonu çalışmalarını başlattı. Üst Yapıya ilişkinde 1 ay içinde ihale süreçleri tamamlanacaktır. Bu yılsonu itibari ile Kapıköy Gümrük Kapısı Modernizasyon çalışmaları tamamlanacaktır. Bu İran üzerinde de olumlu etki yaratacaktır. Onlarda kendi Gümrük Kapılarını modernizasyonunu başlatacaktır. Bizim için çok önemli bir proje. Bizim yönetimimiz döneminde bu çalışmanın hayata geçirilmesi gurur duyulacak bir durum. Ama Van Kamuoyu da takdir edecektir ki bu konuda çok iyi çalıştık. İlgili kurumlarla çok iyi lobi faaliyeti yürüttük.  Bu heyecanımızı sizler ve Van Kamuoyu ile paylaşmak bizim için onur vericidir. Direk olarak hepimizin ticari hayatını olumlu etkileyecek bu projenin bir an önce hayata geçmesi içinde gerekli tüm desteği vereceğiz, Bizim bu çalışmalarımızı destekleyen Yönetim Kurulu Üyelerimize, Meclis Üyelerimize, destek veren tüm birimlere, yıllardır bunun çilesini çeken Özalp ve Saraylı üyelerimize teşekkür ederim” ifadesini kullandı. Takva, Gümrük Kapısında görüştüğü gençlerinde gelecek adına büyük umut beslediklerini belirterek “Aslında yöre halkı da buranın modernizasyonunu uzun süredir bekliyor. Çünkü yıllardır çok çileler, zorluklar çektiler. Dolayısı ile burada yapılacak modern Gümrük Binaları, sadece buradaki üyelerimize, gençlerimize değil, özelde Van Genelde Ülkemize büyük katkılar sunacaktır” şeklinde konuştu. 
Van Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, modernizasyon çalışmaları başlatılan Kapıköy Gümrük Kapısında incelemelerde bulundu.

Vansesi Haber Merkezi

TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Başkan Yardımcıları Yavuz Karaman, Halit Yakut, Yönetim Kurulu Üyeleri Metin Abi, Burhan Kandaşoğlu ve Ömer İnanç ile Kapıköy Gümrük Kapısında TOBB’a bağlı Gümrük Ticaret İşletmeleri tarafından yap-işlet-devret modeli yapımı başlatılan Gümrük Kapısı inşaatı hafriyat çalışmalarını yerinde incelediler.

Kapıköy Gümrük Kapısı inşaat alanında incelemelerde bulunan Van TSO Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Takva, Bugün Van’ın en önemli projelerinden biri olan, Van’ın gelecek 50 yılını şekillendirecek Kapıköy Gümrük Kapısının modernizasyona yönelik yapılan çalışmaları izlemek için buradayız. Çok heyecanlıyım, çünkü ilimiz özelinde yaklaşık 1.5 milyon insanın hayatını doğrudan etkileyecek bizim için çok önemli olan İran Pazarına erişimizi kolaylaştıracak, buradaki bu çileyi sona erdirecek bir projenin başlangıcı için burada olduklarını belirterek “Türkiye Odalar Borsalar Birliği ve Gümrük Ticaret Bakanlığı ile ortak kurduğu Gümrük Ticaret İşletmeleri A.Ş. nin bütün kara sınır kapılarının modernizasyonu ile ilgili protokol yapıldı. Van Ticaret ve Sanayi Odasının da ortağı olduğu Gümrük Ticaret İşletmeleri A.Ş. yaklaşık 15 gün önce Kapıköy Gümrük Kapısının modernizasyonu çalışmalarını başlattı. Üst Yapıya ilişkinde 1 ay içinde ihale süreçleri tamamlanacaktır. Bu yılsonu itibari ile Kapıköy Gümrük Kapısı Modernizasyon çalışmaları tamamlanacaktır. Bu İran üzerinde de olumlu etki yaratacaktır. Onlarda kendi Gümrük Kapılarını modernizasyonunu başlatacaktır. Bizim için çok önemli bir proje. Bizim yönetimimiz döneminde bu çalışmanın hayata geçirilmesi gurur duyulacak bir durum. Ama Van Kamuoyu da takdir edecektir ki bu konuda çok iyi çalıştık. İlgili kurumlarla çok iyi lobi faaliyeti yürüttük.  Bu heyecanımızı sizler ve Van Kamuoyu ile paylaşmak bizim için onur vericidir. Direk olarak hepimizin ticari hayatını olumlu etkileyecek bu projenin bir an önce hayata geçmesi içinde gerekli tüm desteği vereceğiz, Bizim bu çalışmalarımızı destekleyen Yönetim Kurulu Üyelerimize, Meclis Üyelerimize, destek veren tüm birimlere, yıllardır bunun çilesini çeken Özalp ve Saraylı üyelerimize teşekkür ederim” ifadesini kullandı.

Takva, Gümrük Kapısında görüştüğü gençlerinde gelecek adına büyük umut beslediklerini belirterek “Aslında yöre halkı da buranın modernizasyonunu uzun süredir bekliyor. Çünkü yıllardır çok çileler, zorluklar çektiler. Dolayısı ile burada yapılacak modern Gümrük Binaları, sadece buradaki üyelerimize, gençlerimize değil, özelde Van Genelde Ülkemize büyük katkılar sunacaktır” şeklinde konuştu. 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve vansesigazetesi.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.