• Haberler
  • Güncel
  • Van TSO Başkanı Necdet Takva, Vanlı esnaflara uyarıda bulundu: Fahiş fiyat uygulaması yapmayın!

Van TSO Başkanı Necdet Takva, Vanlı esnaflara uyarıda bulundu: Fahiş fiyat uygulaması yapmayın!

Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, Vanlı esnaflara çağrı yaparak fahiş fiyat uygulamasından kaçınılması gerektiğini vurguladı. Takva, özellikle yabancı ülke vatandaşlarına karşı geleneksel misafirperverliğin korunması gerektiğini ve işletmelerin uygun fiyat tarifelerini görünür kılmasının önemli olduğunu belirtti.

Van TSO Başkanı Necdet Takva, Vanlı esnaflara fahiş fiyat uygulamasından kaçınma çağrısında bulundu. Takva, esnafın geleneksel misafirperverliğini sürdürmesini ve özellikle konaklama, tekstil ve yeme-içme sektörü gibi işletmelerin uygun fiyat tarifelerini görünür kılmalarını önemli bir adım olarak değerlendirdi.

Takva, yaptığı açıklamada, Van'da bulunan yabancı ülke vatandaşlarına karşı önyargıdan uzak durulması gerektiğini ve onlara karşı kaliteli hizmet sunmanın önemli olduğunu belirtti. Ayrıca, fahiş fiyat uygulamasının hem Van'ın turizm potansiyelini olumsuz etkileyebileceğini hem de rekabetçi şehirler arasında olumsuz bir imaj yaratabileceğini vurguladı.

Van'ın turizm pazarının son yıllarda büyük bir emek ve yatırımlarla önemli bir düzeye ulaştığını vurgulayan Takva, esnafın emeğini koruması ve rekabetçi üstünlüğünü sürdürmesi gerektiğini ifade etti. Bu noktada, uygun fiyat politikalarının ön plana çıkması ve rekabetçi bir ortamın oluşturulması gerektiğini belirtti.
 

Vansesi Özel Haber

Bakmadan Geçme