Van Hoşap otobüs seferleri başladı

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış'ın öncülüğünde gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda, Hoşap Mahallesi'ne yönelik otobüs hattı hizmete girdi.

Yerli ve yabancı turistlerin sıklıkla ziyaret ettiği Hoşap Kalesi'ne ulaşımı kolaylaştıran bu yeni hizmet, Hoşap ve çevre mahalleleri sevindirdi.

Van merkezden kalkarak Çavuştepe, Zernek ve Hoşap Mahallesine günde 2 sefer yapılacak otobüs hattı, bölge halkının ulaşım ihtiyacına çözüm sunarak, seyahatleri daha konforlu hale getirecek.

Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış'ın girişimleriyle başlatılan bu hizmet, Hoşap Kalesi'nin popülerliğini artırmakla birlikte, bölgenin turistik potansiyeline katkı sağlayacak.

Uzun çabalar neticesinde Hoşap Mahallesine otobüs seferinin başlamasının memnuniyet verici olduğunu söyleyen Gürpınar Belediye Başkanı Hayrullah Tanış, yeni otobüs seferinin vatandaşların ulaşım sorununa merhem olacağını ifade etti.

Başkan Tanış, “Yeni otobüs hattı kadim Hoşap’ımıza hayırlı olsun. İhtiyaç duyulan bu seferi bugün itibariyle başlatmış olduk. Sadece Hoşap Mahallemizi değil, yol üzerindeki birçok yerleşim yerini etkileyecek bir ulaşım hizmeti oldu. Öğretmenlerimiz, askerlerimiz ve memurlarımız da bundan fazlasıyla yararlanacaklardır. Başta Van Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilimiz Ozan Balcı olmak üzere, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri ve Ulaşım Dairesi Başkanımıza teşekkür ediyorum. Tabi ilerleyen günlerde vatandaşlarımızın talebinin fazla olmasını bekliyoruz. Yakın zamanda büyük otobüs ile seferler devam edecek. Ek sefer ihtiyacı olduğunda yine elimizden gelen her türlü çabayı sarf etmeye devam edeceğiz. İlçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

Mahalle Muhtarı Aydın Gezgen de mahallenin büyük bir ihtiyacının çözüme kavuştuğunu söyledi.
Çalışmalardan dolayı Başkan Tanış’a teşekkür eden Gezgen, vatandaşların bundan sonra konforlu bir şekilde seyahat edeceğini söyledi.

Mahallede çay ocağı işletmeciliği yapan Fehmi Yabalak ise Başkan Tanış ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

KAYNAK: HABER MERKEZİ

Bakmadan Geçme