Van-Erciş otobüs seferleri başladı

Van Büyükşehir Belediyesi'nin Van-Erciş otobüs seferleri Başkan Abdullah Zeydan ve yardımcısı Neslihan Şedal'ın katıldığı törenle başladı. 

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, kentin ulaşım sorununu çözmek için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Bahçesaray'a başlatılan otobüs seferlerinin ardından, bugün de Erciş'e seferler başlatıldı. Bu sayede kent merkezine ulaşım imkanı olmayan vatandaşlarda artık toplu taşıma araçlarından faydalanabilecek.

İki adet 50 kişilik otobüs, Zeydan ve Şedal'ın katılımıyla ilk seferlerine çıktı. Zeydan ve Şedal, otobüs ile Van'dan Erciş'e seyahat ederek Erciş Belediye Başkanı Baran Bilici ve yardımcısı Güler Temel ile ilçenin ulaşım ile ilgili bir toplantı yaptı.

Toplantının ardından başkanlar ve beraberindekiler otobüsleri inceleyerek vatandaşlarla sohbet etti.

‘Halkın yoğun talebi doğrultusunda otobüs seferleri başlattık’

Van Büyükşehir Belediye Başkanı Abdullah Zeydan, “Büyükşehir Belediyesi olarak Erciş halkının bütün sorunlarının çözümü konusunda büyük bir hassasiyet içerisindeyiz. Seçildiğimiz ilk günden bugüne kadar belediye başkanlarımızın ve belediye meclisimizin talepleri doğrultusunda elimizden gelen bütün imkânları seferber ettik ve bundan sonra daha büyük yatırımlarla seferber etmeye devam edeceğiz” dedi.

“Biliyorsunuz Bahçesaray ve Erciş ilçeleri yıllardır bu hizmetten mahrum bırakılmıştı” diyen Zeydan, “Bizler göreve gelir gelmez özellikle büyük bir mahrumiyet bölgesi olarak bırakılan Bahçesaray ilçesine otobüs seferlerini başlattık. Yine burada Erciş'te halkın yoğun talebi doğrultusunda ve aynı zamanda Ulaşım üzerinde emek veren esnafımızı da mağdur etmeyecek şekilde Van’dan Erciş’e otobüs seferleri başlattık. Bugün ilk seferlere eşlik ederek, Van’dan Erciş’e geldik. Otobüslerimiz rahat ve konforlu. Seferler halkımıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

‘Halka hizmet aralıksız sürecek’

Daha sonra konuşan Neslihan Şedal, Van’da yaşanan her bir sorunun çözümü için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek, “Kentimizde en çok muzdarip olunan konulardan bir tanesi ulaşım ve trafik meselesi. En çok kafa yorduğumuz, en hızlı şekilde, en kısa vadede çözüme ulaştırmak istediğimiz meselelerden bir tanesi ulaşım. Bundan en çok muzdarip olan ilçelerimizden başlayarak bu sorunu çözmeye başladık. Bir yandan ulaşım ana planımızın çalışmaları devam ederken, bir yandan da ulaşım hizmetinden mahrum bırakılan ilçelerimize seferler başlattık. Bir süre önce Bahçesaray'a, bugün de en çok talebin olduğu Erciş ilçesine ilk seferleri başlattık. Halka yönelik hizmetlerimiz aralıksız bir şekilde sürecek” dedi. 

Otobüsler coşkuyla karşılandı

Otobüs seferleri ilçede büyük bir coşku ile karşılanırken, vatandaşlar böyle bir hizmet için Zeydan ve Neslihan Şedal'e teşekkür etti.

Ayrıca Van ve Erciş arasında her gün karşılıklı olarak iki adet 50 kişilik otobüs seferi düzenlenecek. Otobüsler her sabah saat 06.30 ve öğleden sonra saat 17.15'te Van Otobüs Terminali'nden ve Erciş Otobüs Depolama Alanı'ndan karşılıklı kalkacak. Yol ücretleri tam bilet 80 TL, öğrenci ise 60 TL olarak belirlendi.
 

Bakmadan Geçme