Van'daki yangınla ilgili açıklama geldi

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından bugün otogar civarında bir inşaat malzemelerinin bulunduğu iş yerinde çıkan yangınla ilgili açıklama yapıldı.

Van Büyükşehir Belediyesi’nin yangınla ilgili yaptığı açıklamada: “İlimiz Tuşba İlçesi Otogar Kavşağında bulunan bir iş yerinde çıkan yangına, İtfaiye Daire Başkanlığımıza bağlı 13 araç 28 personel ile müdahale edildi. Can kaybının yaşanmadığı yangında maddi zarara uğrayan esnaflarımıza 'Geçmiş olsun' dileklerimizi iletiyoruz.” İfadeleri kullanıldı.

NE OLMUŞTU?

Van'da Otogar kavşağı civarında bulunan bir iş yerinde inşaat malzemelerinin depolandığı da bir alanda yangın çıktı. Yangın, henüz belirlenemeyen bir nedenle çıktı ve hızla yayıldı. İtfaiye ekipleri olay yerine sevk edildi ve yangına müdahale etmeye başladı. Çevredekilerin haber vermesi üzerine polis ekipleri de bölgeye geldi. İtfaiye ekiplerinin yoğun çabaları ve TOMA polis araçlarınında yarım etmesi sonucunda yangın kontrol altına alınarak söndürülürken iş yerinin hemen yanındaki petrolün yangından etkilenmemesi büyük bir faciayı önledi. Yangın sırasında ölen veya yaralanan olmazken, iş yerinde maddi hasar meydana geldiği belirtildi.

Vansesi Haber

Bakmadan Geçme