Van'daki O Lojmanlar Tamamlandı

Van'da uzun yıllardır tamamlanması beklenen eski adıyla Adliye lojmanları, Polis lojmanları olarak değiştirilerek inşaası tamamlandı.

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Dr. Ozan Balcı, Van’ın Edremit İlçesinin Süphan Mahallesinde Adliye Lojmanları olarak yapılan daha sonra Emniyet Müdürlüğüne devredilen ve tadilatı tamamlanan binalarda incelemelerde bulundu. Yüklenici firma yetkililerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Ozan Balcı, "Valilik imkanlarıyla onarımı tamamlanan 136 adet lojman, polislerimize hayırlı olsun." dedi. İncelemelerde Valimize, İl Emniyet Müdürü Sn. Atanur Aydın da eşlik etti.

YILLAR SONRA YENİDEN TADİLAT YAPILDI

Van’da 2012 yılında yapımına başlanan ve 2014’de tamamlanan Edremit ilçesine bağlı Süphan Mahallesi’nde adliye personelleri için lojmanlar yapıldı. 5 bloktan oluşan 130 daireli adliye lojmanları geçen zaman içerisinde kullanılmadan yıkılmaya yüz tutacak kadar kötü bir duruma geldi. Konutların yapıldığı bölgeyi güvenli bulmadıklarından o dönem çok büyük meblağlara mal olan lüks lojmanları tercih etmeyen personelin kararı sonrası lojmanlar âtıl hale gelirken geçen zaman içerisinde farkı kurumlar arasında gidip geldi. 2017 yılında İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilen lojmanlar, ardından Milli Emlak’a devredildi. Kullanılmayıp madde bağımlıların meskeni haline gelen milyonluk yatırım çürümeye terk edilen, tüm malzemeleri sökülüp götürülen lojmanlar için Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum geçtiğimiz yıl yeni devir yapıldığını duyurdu. Milli Emlak Genel Müdürlüğü’nden Emniyet Genel Müdürlüğü’ne kamu konutu olarak devredildi.

Vansesi Haber
 

Bakmadan Geçme