Van Dahil 48 İlde Mücadele Sürüyor

Çevrimiçi çocuk müstehcenliği ile mücadele çerçevesinde, İstanbul merkezli olarak aralarında Van'ında de bulunduğu 48 ilde düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda 50 şüphelinin yakalandığı bildirildi.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, çevrimiçi çocuk müstehcenliği ile mücadele çerçevesinde İstanbul merkezli 48 ilde icra edilen eş zamanlı operasyonda 50 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.
Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, şu ifadelere yer verdi:
“Emniyet Genel Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığımızın koordinasyonunda İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, çevrimiçi çocuk müstehcenliği ve tacizi ile mücadele kapsamında, çocuklara ait müstehcen ürünleri ülkeye sokma, çoğaltma, satma, depolama, bulundurma ve kullanma suçlarının önlenmesine yönelik, İstanbul merkezli Adana, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bingöl, Bursa, Çanakkale, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, Hatay, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kilis, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Muş, Ordu, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van ve Zonguldak olmak üzere 48 ilde eş zamanlı operasyonlar düzenlendi. Telegram isimli mesajlaşma uygulaması üzerinden grup kurularak çocukların müstehcen görüntülerinin para karşılığı satışa sunulduğu ve çeşitli ödeme kanalları ile ödemelerin gerçekleştirildiği tespit edildi. Operasyon kapsamında 50 şüpheli yakalandı. Tabanca ve çok sayıda dijital materyale el kondu. Operasyonu gerçekleştiren polislerimizi tebrik ediyorum. En hassas olduğumuz konuların başında çocuklarımızı korumak geliyor. Kara Vatan’da olduğu gibi Siber Vatan’da da sanal devriyelerimiz 7 gün 24 saat görevlerinin başında.”

Yorumlar 1
Teşekkürler Sayın Bakanımız 31 Ekim 2023 23:04

Sayın Bakan mükemmel bir insan . Geldiğinden beri kibarlığı, hassasiyeti ve icraatlarıyla gönüllere taht kurdu. Bu ülke mafyalar, çeteler, şebekeler, baronlar, dolandırıcılar, kaçakçılar, rüşvetçiler, tefeciler, gaspçılar, şantajcılar, fuhuşçular, hırsızlar memleketi olamaz. 81 ilimizde, 950 ilçemizde, 150 beldemizdeki bütün bu suçları ister bireysel olarak, ister organize olarak işleyen her kişi ve çevre temizlensin ve kodese tıkılsın. Uyuşturucu şebekeleri, insan kaçakçıları, hırsızlık şebekeleri, dolandırıcılık şebekeleri, mafyalar, mafyatik oluşumlar, çeteler Vsn'dan da ülkemizden de tamamiyle temizlensin. Bu rezil kişi ve oluşumlar, bu ülkeden ve bu toplumdan güçlü değildir. Huzurlu ve güvenli bir toplum, huzurlu ve emniyetli bir gelecek için herkes üzerine düşeni yapmalı.

Bakmadan Geçme