Van'da PKK operasyonu!

Tekirdağ merkezli 4 ilde düzenlenen terör operasyonunda gözaltına alınan 17 kişiden 4 kişi daha adliyeye sevk edilirken, dünden bu yana adliyeye sevki yapılanların sayısı 13'e yükseldi.

Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince PKK/KCK silahlı terör örgütüne yönelik İstanbul'da 3, Van'da 1, Ağrı'da 1 ve Tekirdağ'da 12 adres olmak üzere aralarında Marmaraereğlisi HDP İlçe Başkanı'nın da aralarında bulunduğu 17 şüphelinin yakalanması, ikametlerindeki suç ve suç unsuru malzemelerin ele geçirilmesi amacıyla gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonel çalışmada toplamda 17 şüpheli yakalanarak Cumhuriyet savcısının talimatı ile gözaltına alındı.
Şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda çok sayıda dijital materyal, örgütsel dokümanlar, toplatma kararı olan muhtelif yayınlar, örgütsel afişler ve örgütsel pankartlar ele geçirildi. Emniyetteki işlemleri tamamlanan 4 kişi daha bugün adliyeye sevk edilirken, dünden bu yana adliyeye sevki yapılanların sayısı 13 oldu.

Geniş çaplı operasyon
Tekirdağ İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince PKK/KCK silahlı terör örgütünün ilişki ağlarının deşifre edilmesine yönelik çalışmalar sürüyor. Yapılan çalışmalarda; İstanbul ve çevre illerinden PKK/KCK terör örgütüne eleman temini yapanlarla Tekirdağ'da terör örgütünün 'şehir gençlik yapılanması' alanında sorumlu olarak faaliyet gösteren, Tunceli-Pülümür Karayolu üzerinde bölücü terör örgütü (BTÖ) mensuplarınca yol kesme ve yağma olaylarına katıldığı tespit edilen, ayrıca BTÖ içerisinde faaliyet yürütürken çeşitli terör olaylarına katılan şahıslar ile ülke içinde ve dışında örgütsel çağrılar doğrultusunda gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerde terör örgütü propagandası yaparak terör örgütü lehine slogan atanlar ve sosyal medya platformları üzerinden PKK/KCK terör örgütünün propagandasını yaptığı tespit edilen şahıslara yönelik operasyon düzenlenmişti.

Bakmadan Geçme