Van'da 'Öğretmen Akademileri' devam ediyor

Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Ömer Faruk Yelkenci'nin katılımıyla Van Edremit Uygulama otelinde başlayan 'Öğretmen Akademileri' devam ediyor.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in öncülüğünde ülke genelinde başlayan ve geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Ömer Faruk Yelkenci'nin ilk dersiyle başlayan ''Van Öğretmen Akademileri'' faaliyetlerine devam ediyor. Yönetici Akademilerinde, Van İl Halk Kütüphanesinde Van Yüzüncü Yıl (YYÜ) Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zihni Merey'in ''Eğitim Hukuku'' konusuyla ders gerçekleştirildi.

Yapılan derse il-ilçe yöneticileri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı. Eğitim Hukuku'na giriş yapan Prof. Dr. Zihni Merey ardından katılımcılar ile etkinlikler gerçekleştirdi. Sayın Merey, katılımcılardan hayallerindeki ''iyi ve kötü'' idareci profillerini çizmelerini ve madde halinde yazmalarını istedi. Daha sonra maddeler bireysel ve grup halinde sohbet ortamında tartışıldı. ''Van Öğretmen Akademileri'' dersi anı fotoğrafı sonrası sona erdi.

Vansesi Haber
 

Vansesi Özel Haber

Bakmadan Geçme