Van'da İtaat İlamı oyununa büyük ilgi

Van Devlet Tiyatrosu'nda prömiyeri yapılan 'İtaat İlamı' oyunu büyük beğeni aldı.

Musahipzade Celâl’in yazdığı ve Can Ali Çalışandemir’in yönettiği İtaat İlamı oyunu prömiyeri, Van Devlet Tiyatrosu’nda yapıldı. Tiyatro severlerin yoğun ilgi gösterdiği oyun, izleyicilerden büyük beğeni aldı. Oyunda; Daniş Efendi’nin huysuz, patavatsız evhamlarına hapsolmuş Şadiye, kocasının pençesi altında itaatkar bir hayat yaşar. Mesrur Çelebi, Şadiye’nin yaşadığı bu duruma çok üzülür ve dadısıyla birlikte kurduğu muzip oyunlarla Şadiye’yi kocası Daniş Efendi’nin elinden kurtarmaya çalışmasını konu alıyor.

Oyun sonunda bir açıklamada bulunan Van Devlet Tiyatrosu Müdürü Ferdi Erkmen, oyuna olan ilginin kendilerini mutlu ettiğini ifade ederek, “Devlet tiyatromuzun kurulmasından bu yana hedeflerimiz doğrultusunda devam ediyoruz. Bugün de Musahipzade Celâl’in yazdığı ‘İtaat ilamı’ oyunu Can Ali Çalışandemir yönetiminde sürdürdük. Seyircilerden iyi tepkiler aldık. Çok mutluyuz. Güzel bir sezon geçireceğimizi düşünüyorum. Yeni oyunlarla geliyoruz. Seyircimizi her zaman bekliyoruz” dedi.

Oyunu her anlamda beğendiklerini ifade eden tiyatro severler ise hem oyuncuların performansına hem de oyun içerisindeki müziklere hayran kaldıklarını belirterek, emeği geçenlere teşekkür ettiler.iha

Bakmadan Geçme