• Haberler
  • Güncel
  •  Van'da hava yolu ulaşımında ciddi sorunlar yaşanıyor

 Van'da hava yolu ulaşımında ciddi sorunlar yaşanıyor

Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Necdet Takva, Van'ın hava yolu ulaşımındaki sorunlara dikkat çekerek yetkililere çağrıda bulundu. Takva, yetersiz sefer sayısı, yüksek uçak bilet fiyatları ve sık rötar sorunlarına vurgu yaptı.

Takva, "Van'ın havayolu ulaşımı berbat, bu sorunun çözümü konusundaki girişimler berbat, Sorunu takip etmesi gerekenler berbat, Sorunun çözüm mercii berbat" ifadelerini kullandı. Van’da hava yolu ulaşımında ciddi sorunlar yaşadığını belirten Takva, bu durumun Van halkını olumsuz etkilediğini söyledi.

Hava yolu ulaşımının yetersizliği, Van için önemli bir sorun teşkil ediyor. Takva, milletvekillerine seslenerek sorunların acilen çözülmesi için çağrıda bulundu. Yetersiz sefer sayısının, yüksek bilet fiyatlarının ve sık rötar yaşanmasının Van halkını zor durumda bıraktığını vurguladı.

Van'ın ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimi için hava yolu ulaşımının kritik öneme sahip olduğunu ifade eden Takva, mevcut sorunların çözümü için yetkililerin ivedilikle harekete geçmesi gerektiğini belirtti. Bölgenin turizm potansiyelinin de hava yolu ulaşımındaki sorunlar nedeniyle olumsuz etkilendiğini dile getiren Takva, Van'ın dış dünyayla bağlantısının güçlendirilmesi gerektiğini söyledi.

Takva, milletvekillerinden Van'daki hava yolu ulaşımı sorununu yakından takip etmelerini ve çözüm önerileri sunmalarını talep etti. Bölgedeki paydaşlarla birlikte etkin adımlar atılması gerektiğini vurgulayan Takva, Van halkının mağduriyetinin bir an önce giderilmesi için çaba sarf edilmesi gerektiğini ifade etti.

Vansesi Özel Haber

Bakmadan Geçme