Van'da 100. yıl koreografisi
Van'ın Çatak ilçesinde 29 Ekim, Cumhuriyet'in 100. yılına özel öğrenciler tarafından koreografi gösterisi yapıldı.
Şehit Seyvan Yavuz İlkokulu bahçesinde 8 öğretmenin koordinasyonunda toplanan 200 öğrenci, 100 rakamı ile Türk bayrağının birlikte tasarlandığı koreografiyi sergiledi. Havadan görüntülenen gösteri ile ilgili açıklama yapan Çatak İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdulkadir Sancakli, “Şehit Seyvan Yavuz İlkokul Müdürümüz Gökhan Hacırüstemoğlu, Müdür Yardımcısı Hatice Öztürk, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizin katkılarıyla Cumhuriyetimizin 100. yılını unutulmaz bir şekilde kutlamak istedik. 100. yıl kapsamında ülkenin dört bir yanında çeşitli etkinlikler yapılmakta. Biz de bu koreografi ile öğrencilerimize Cumhuriyetimizin önemini ve değerini anlatmaya çalıştık. Cumhuriyet yeni neslin omuzlarında yükselecek. Bu şuurla çocuklarımızı yetiştiriyoruz" dedi.
Bakmadan Geçme
![Hakkari-Van kara yolunda çevre temizliği](https://i.vansesigazetesi.com/c/60/832x468/s/dosya/haber/hakkari-van-kara-yolunda-cevre_1721999803_Zqc6Lh.jpg)
![Van'da doğum hastası kadın için helikopter ambulans havalandı](https://i.vansesigazetesi.com/c/60/832x468/s/dosya/haber/van-da-dogum-hastasi-kadin-ici_1721994890_zoTkgv.jpg)
![Van'da Filistin'i Unutma konulu basın açıklaması yapıldı](https://i.vansesigazetesi.com/c/60/832x468/s/dosya/haber/van-da-filistin-i-unutma-konul_1721994429_T2Ami1.jpg)
![Vanlı Mahsun'un yer aldığı takım Balkan Şampiyonu oldu](https://i.vansesigazetesi.com/c/60/832x468/s/dosya/haber/vanli-mahsun-un-yer-aldigi-tak_1721992445_dkTh54.jpg)
![Kaymakam Arslanargun çalışmaları yerinde inceledi](https://i.vansesigazetesi.com/c/60/832x468/s/dosya/haber/kaymakam-arslanargun-calismala_1721989722_kUBRpi.png)
![İl Sağlık Müdürlüğünde Kurumsal İletişim toplantısı gerçekleştirildi](https://i.vansesigazetesi.com/c/60/832x468/s/dosya/haber/il-saglik-mudurlugunde-kurumsa_1721989238_Kp2uyM.png)