Van Büyükşehir Belediyesi uyardı: Yarın dikkat!

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından meteorolojik değerlendirme yapılarak Perşembe günü (Yarın) sabah saatlerinde Van'da etkili olacak rüzgarlardan dolayı Vanlılara uyarıda bulundu.

Van Büyükşehir Belediyesi, 14 Mart Perşembe (Yarın) sabah saatlerinden itibaren kentin güney ilçelerinde zaman zaman etkili olacak kuvvetli rüzgar uyarısında bulunarak Vanlılara çağrı yaptı.

Van Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan resmi açıklamada: “Van’ın güney ilçeleri ve Hakkari’de yarın (Perşembe) sabah saatlerinden itibaren, Bitlis’in güney ilçelerinde Cuma gününden itibaren kuvvetli güneyli ve batılı rüzgarların (40-60 km/sa) etkili olması tahmin edilmektedir. Kuvvetli rüzgarın zaman zaman etkisini artırarak yüksek kesimlerde fırtına (50-80 km/sa) şeklinde esmesi beklenmektedir. Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın Cuma günü akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi tahmin edilmektedir.  Bölge genelinde beklenen kuvvetli rüzgar (40-60 km/sa) ve fırtınanın (50-80 km/sa) etkisiyle kar erimesi beklendiğinden Çığ Tehlikesi bölge için devam etmektedir. Lodosla birlikte baca gazı (karbonmonoksit) zehirlenmeleri, kar savrulması ve kar sürülmesi meydana gelebileceğinden (görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksamalar gibi) olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır. Vatandaşlarımıza saygıyla ve önemle duyurulur.” Şeklinde ifadeler kullanıldı.

Vansesi Haber
 

Vansesi Özel Haber

Bakmadan Geçme