Vali Balcı Engelli Bireylerle Bir Araya Geldi

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Dr. Ozan Balcı, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Valilik makamında engelli bireylerle bir araya geldi.

Fahrettin Yiğit

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Van’daki Engelli Dernekleri ve Engelli Spor Kulüplerinin temsilcileri Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Ozan Balcı'yı ziyaret etti. 

Hiçbir engelli vatandaşımızın kendini yalnız hissetmeyeceğini belirten Van Valisi Ozan Balcı , engelli bireylerimiz hayatlarını kolaylaştırıp onlara sosyal, kültürel ve sportif anlamda her türlü imkanı sağlayacaklarını söyledi. Vali Balcı, "Her zaman engelli vatandaşlarımızın yanındayız. Dertlerini dert ediniyoruz. Onların hayatlarını çok önemsiyorum. Onların yaşamlarını kolaylaştırmak için yatırımlar gerçekleştiriyoruz." dedi. 

Vali ve Belediye Başkan V. Balcı, engelliler için Van’da yapılan ve yapılacak hizmetleri şöyle sıraladı; “İçinde özel eğitim anaokulu, ilkokulu uygulama ortaokulu ve lisesinin bulunduğu engelliler kampüsünü yapıyoruz. Engelliler için sosyal hizmet kampüsü yapılıyor.  Engelliler için kapalı spor salonu ve yüzme havuzu yapıyoruz.  Edremit'teki vali evini engelliler için özel eğitim ilkokulu yaptık. Van genelinde 110 okulda engelliler için özel eğitim sınıfları yaptık.  Engelli spor kulüplerine tam destek veriyoruz.  Engellilerin gündelik ihtiyaçlarını, yaşamlarını kolaylaştırmak için devletin bütün imkan ve potansiyelini kullanıyoruz.” Dedi.

Vansesi Haber
 

Bakmadan Geçme