Vali Balcı'dan İncelemeler

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Ozan Balcı, Van'da yapımı devam eden çalışmaları yerinde inceleyerek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Fahrettin Yiğit

Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Dr. Ozan Balcı, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr.  Hamdullah Şevli ile birlikte Üniversite yerleşkesi içerisindeki Tıbbiye Camii inşaatında incelemelerde bulundu. Van Valiliği , Van Büyükşehir Belediyesi , Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) ve hayırsever vatandaşların yardımlarıyla inşaatı süren Tıbbiye Camii yakın zamanda ibadete açılacağı belirtildi.

VAN VALİSİ’NDEN HORHOR CAMİSİNE ZİYARET

Van Valisi Ozan Balcı , tarihi Van Kalesinin güney kısmında başlatılan çalışmaları yakından takip ediyor. Proje kapsamında Süleyman Han Camii, Kızıl Minareli Camii ve Ulu Caminde restorasyon çalışmaları devam ederken yine yerleşke içinde bir süre önce restore edilen Horhor Camiinde düzenlemeler yapılacağı belirtildi.

Resim Horhor Camii, 98 yıl aradan sonra 2013 yılında yapılan restorasyonla ibadete açılmıştı. Horhor Camisini gezen Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Ozan Balcı, "Horhor Camii daha önce restore edilmişti. Bazı eksiklikleri var. Biz de eski Van Şehrini yeniden ayağa kaldırıyoruz. Süleyman Han, Kızıl Minareli ve Ulu Caminde restorasyon devam ediyor. Bu proje içinde Horhor Camisinin de eksiklikleri var. Onu da elden geçireceğiz. Tamamlayıp ibadete açacağız." dedi. 

Vansesi Haber
 

Bakmadan Geçme