TÜVTÜRK'ten yeni kural: Araç muayeneleri resmen değişti!

TÜVTÜRK, araç muayenesinde yeni bir düzenlemeye gitti. Randevusuz araç muayenesi tarihleri kalktı. Bu değişiklik, araç sahiplerinin muayene süreçlerini daha iyi planlamalarına yardımcı olacak.

TÜVTÜRK istasyonlarında yeni bir uygulama hayata geçirildi ve bu uygulamadan habersiz olanlar, araç muayenesi için randevu almadan geri dönmek zorunda kaldılar.

Türkiye'de trafiğe kayıtlı milyonlarca araç sahibi için zorunlu olan muayeneleri TÜVTÜRK gerçekleştiriyor.

Yeni uygulama ile artık randevusuz araç muayeneleri yapılmayacak, bu değişiklikle muayene süreçleri daha düzenli hale getirilmeye çalışılıyor.

PEKİ NASIL RANDEVU ALINIR?

Araç sahipleri, TÜVTÜRK'ün resmi internet sitesini ziyaret ederek, gezici istasyonların bulunduğu il ve ilçeleri öğrenebilir ve randevu alabilecekleri tarihleri kontrol edebilir.

İnternet üzerinden alınabilecek randevu ile sürücüler, uygun buldukları gün ve saatte otomobillerini muayeneye sokabiliyor.

Yeni uygulama sonrası yoğunluk yaşanmayacağını düşünen çok sayıda araç sahibi, randevu almadan muayene için istasyonları ziyaret etse de, TÜVTÜRK istasyonları randevusuz hiçbir aracı muayeneden geçirmemeye devam ediyor.

Aynı zamanda otomobil sahipleri, TÜVTÜRK tarafından yetkilendirilmiş kurumlardan 'egzoz pulu' olarak adlandırılan egzoz gazı emisyon ölçümü testini yaptırabilirken, verilen belgeyi muayene sırasında yetkiliye ibraz ederek ek bir test yaptırmaktan muaf tutuluyor.

TÜVTÜRK'ün gezici istasyonlarıyla araç sahiplerinin muayene sürecinde yaşadığı sıkıntılar da büyük ölçüde azalmış olacak. Gelecekte de benzer uygulamaların yaygınlaşması, trafik güvenliği ve çevre koruma açısından büyük bir adım olacak.

Araç sahipleri, belirtilen tarihlerde randevu alarak muayenelerini gerçekleştirebilir ve trafiğe çıkacakları araçlarının güvenliğini ve çevre dostu olmasını sağlayabilir.

Bakmadan Geçme